Ilona Gołębiewska „Zakochaj się jeszcze raz” / Ewa

zakochaj się jeszcze razW swojej najnowszej powieści „Zakochaj się jeszcze raz” Ilona Gołębiewska po raz kolejny pokazuje nam, że los potrafi nas nie tylko zaskoczyć, ale również daje nam szansę na nowe, lepsze życie i tylko od nas zależy, czy z tego skorzystamy.

     Powracamy na Mazury, żeby poznać dalszą część rodziny Bordo. Julia tuż po maturze wyjechała do Danii, żeby odciąć się od nieszczęśliwej miłości i od rodziny, która jej nie rozumiała. Obecnie chodzi na terapię, która ma jej pomóc uporać się nie tylko z rozwodem, ale również z innymi problemami. Niespodziewanie dostaje telefon od brata, że ich matka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Julia za namową przyjaciółki wraca w rodzinne strony do Budlewic, żeby zobaczyć się z rodziną. Czeka ją nie tylko opieka nad schorowaną matką, ale również możliwość wyjaśnienia wielu spraw z przeszłości. Kobieta ma dużo czasu dla siebie i to pozwala jej dojść do równowagi. Przez przypadek odnajduje listy adresowane do matki i dzięki nim odkrywa rodzinną tajemnicę. Czy to pozwoli jej zbliżyć się do matki, z którą nigdy nie miała najlepszych relacji? Spotyka również swoją szkolną miłość, która złamała jej serce i zmusiła do wyjazdu. Czy spotkanie po latach sprawi, że los połączy ich na nowo? Sięgnijcie po książkę i przenieście się na urokliwe Mazury, to znajdziecie odpowiedzi na te i inne pytania…

            Po raz kolejny miałam przyjemność przeczytać powieść pani Ilony. Jej książki mają niesamowity klimat i każda niesie jakieś przesłanie: „..niech nie marnuje pani czasu na sprawy, które nie mają sensu. Kiedyś trzeba przestać płakać i zacząć żyć. To się liczy.”

Każda historia jest inna, ale życiowa i każdy z nas znajdzie w niej cząstkę siebie. W tym przypadku nie możemy mówić o akcji, bo fabuła toczy się powoli, czasami monotonie, czyli dokładnie tak jak w życiu. W pozycjach autorki najważniejszy jest klimat, który nie tylko przenosi nas w opisywane przez nią miejsca, ale również nastraja nas z jednej strony nostalgicznie, ale z drugiej strony pokazuje, że zawsze jest szansa na lepsze jutro i to daje nam nadzieję.

            Zdecydowanie polecam, bo „Zakochaj się jeszcze raz” to książka o życiu i czyta się ją z wielką przyjemnością. Pozostaje czytelnikowi w pamięci na dłużej, bo jak zwykle autorka daje nam dużo do myślenia…

Ewa

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Muza.

 

Ilona Gołębiowska „Zakochaj się jeszcze raz”

Wydawnictwo Muza
Data premiery: 17.05.2023
Liczba stron: 320
ocena: 8,5/10