Ewa Przydryga „Nienarodzona” / Ewa

nienarodzona
Obraz วัฒนา ลอยมา z Pixabay

„Nienarodzona” to kolejny thriller Ewy Przydrygi, który miałam okazję czytać. Po świetnym „Murszu” spodziewałam się kolejnej pozycji z mrocznym klimatem i dużą ilością tajemnic, z którymi muszą zmierzyć się główni bohaterowie. I na szczęście się nie rozczarowałam, dostałam sporą dawkę intrygi i nieprzewidywalnej historii.

Niespodziewanie znika ciężarna młoda kobieta, Laura Wagner. Na brzegu Warty zostaje znaleziony jej przewrócony kajak, a po niej nie pozostaje ślad. Wszyscy podejrzewają, że kobieta targnęła się na swoje życie. Śledztwo nie przynosi żadnych rezultatów i każdy zastanawia się co stało się z Laurą i jej nienarodzonym dzieckiem. Nina, jej przyrodnia siostra nie wierzy, że kobieta mogła chcieć zabić siebie i swoje nienarodzone dziecko. Zaczyna prowadzić własne śledztwo i dowiaduje się o coraz dziwniejszych wydarzeniach z ostatnich tygodniach życia siostry. Czy kobieta i jej nienarodzone dziecko jeszcze żyją? Czy może Laura faktycznie popełniła samobójstwo?

Nie wiem jak zacząć moją opinię, żeby nie spoilerować… Napiszę tylko tyle, że tytułowa Nienarodzona odgrywa w całej historii kluczową rolę, bo autorka porusza bardzo ciekawą, ale trudną kwestię. Książka bardzo mi się podobała i przeczytałam ją z wielką przyjemnością. Pisarka ma lekkie pióro, z drugiej strony jej styl jest odrobinę specyficzny. Jak dla mnie jest to duża zaleta, bo dzięki temu jej książki wręcz się pochłania i nie można się od nich oderwać. Czytelnik się nie nudzi, bo nie wie czego się spodziewać i czym go zaskoczy autorka na kolejnej stronie. Jeżeli chodzi o samą fabułę, to była mega interesująca, a do tego tajemnicza i z każdą chwilą robiła się coraz bardziej intrygująca. Akcja niby toczy się swoim torem, ale później przyśpiesza i pozwala nam w końcu poznać zaskakujące zakończenie.

Muszę przyznać, że z każdą kolejną książką pani Ewy Przydrygi coraz bardziej przypada mi do gustu jej styl i już nie mogę się doczekać kolejnych thrillerów jej pióra. Jeżeli chodzi o samą „Nienarodzoną” to jest to pozycja, po którą bezwzględnie warto sięgnąć. Mroczna, tajemnicza, a do tego to z zakończeniem, którego nikt nie będzie w stanie przewidzieć. Zdecydowanie polecam.

Ewa

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

Ewa Przydryga „Nienarodzona”

Wydawnictwo Muza
Data premiery: 01.06.2022
Liczba stron: 352
ocena: 8,5/10