Alex Kava „Dotyk zła” / Ewa

dotyk zła
Obraz Дарья z Pixabay

„Dotyk zła” autorstwa Alex Kavy to pierwsza część serii z Maggie O’Dell w roli głównej.

            W małym mieście w Nebrasce po wielu chwilach niepokoju nastaje w końcu upragniony spokój. Zostaje stracony Roland Jeffrey, okrutny seryjny morderca odpowiedzialny za trzy przerażające zbrodnie, w których ucierpiało trzech małych chłopców. Mieszkańcy Platte City odetchnęli z ulgą, że ich dzieci w końcu są bezpieczne. Nieoczekiwanie ponownie dochodzi do zaginięć małych chłopców i wszyscy są przerażeni, że ponownie może dojść do zbrodni. Szeryf Nick Morelli nie szczędzi wysiłków, żeby znaleźć zbrodniarza odpowiedzialnego za zaginięcia, ale niestety jest bezradny. Do pomocy w dochodzeniu FBI oddelegowuje młodą agentkę Maggie O’Dell, która już zdążyła zyskać opinię wybitnej specjalistki od tworzenia profilów psychologicznych seryjnych morderców. Duet prowadzi intensywne śledztwo, aby zapobiec kolejnej zbrodni i nie dopuścić do skrzywdzenia kolejnego chłopca. Niestety wszystkie poszlaki prowadzą donikąd i nic nie wskazuje na to, że uda się ująć sprawcę. Rozpoczyna się wyścig z czasem, żeby zapobiec kolejnej tragedii.

            Po raz kolejny miałam wielką przyjemność sięgnąć po twórczość pisarki i w końcu poznać początek historii głównej bohaterki. Czytałam już inne pozycje z tej serii, więc już co nieco wiedziałam o Maggie, ale nie to, jak się wszystko zaczęło. Rewelacyjne jest to, że można czytać pozycje nie w kolejności chronologicznej i w niczym to nie przeszkadza. Uwielbiam tę serię, bo pozwala się oderwać od rzeczywistości i otaczającego nas świata. Zapomnieć chociaż na chwilę o prozie życia i przeżywać historię głównej bohaterki.

Książkę czyta się błyskawicznie, bo czytelnik chce się dowiedzieć co będzie dalej, jak to się wszystko potoczy i jak się zakończy. „Dotyk zła” to bardzo dobry thriller z elementami psychologii, co po prostu uwielbiam. Kreacja bohaterów jest rewelacyjna. Czytając o nich mamy wrażenie, jakbyśmy ich znali od dawna. Akcja jest szybka i dynamiczna, a niesamowita atmosfera całej historii zachęca nie tylko do przewracania kolejnych stron, ale również do sięgnięcia po kolejne części, żeby dowiedzieć się co będzie dalej i jak potoczą się losy głównych bohaterów. Gorąco polecam:)  

Ewa

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Harper Collins.

Alex Kava „Dotyk zła”

seria: Maggie O’Dell, tom 1

Tytuł oryginalny: A Perfect Evil
Tłumaczenie:  Katarzyna Ciążyńska 
Wydawnictwo Harper Collins
Data premiery: 26.07.2023
Liczba stron: 448
ocena: 9/10