Paweł Fleszar „Piekło-niebo” / Ewa

piekło-niebo
Obraz M W z Pixabay

„Piekło-niebo” to bardzo dobry thriller autorstwa Pawła Fleszara poruszający wyjątkowo trudną tematykę. Nie każdemu spodoba się główny motyw książki, bo jest mocno kontrowersyjny, ale niestety takie rzeczy dzieją się wśród nas, chociaż nie każdy umie się z tym pogodzić i chce o tym wiedzieć.

            W Krakowie zostają odnalezione zwłoki dziewięcioletniego chłopca i niestety wszystko wskazuje na to, że jest to zbrodnia na tle seksualnym. Wkrótce dochodzi do kolejnych zaginięć i morderstw młodych chłopców. Śledztwo prowadzi komisarz Witold Nawrocki, który robi wszystko, aby odnaleźć mordercę. Sprawa nie jest łatwa, tym bardziej, że wspólnym tropem dla zbrodni jest jedynie zostawiona przy zwłokach popularna kiedyś zabawka „piekło-niebo” (a tak na marginesie to ciekawe, kto jeszcze pamięta tę zabawkę 🙂 ). Śledztwo dodatkowo komplikuje fakt, że funkcjonariusze policji borykają się ze swoimi wewnętrznymi problemami. Jakby tego wszystkiego było mało, to właśnie odbywa się premiera filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Czy ma to związek z tragicznymi zaginięciami chłopców? Czy komisarzowi uda się złapać winnego, zanim skrzywdzi kolejne dziecko? Przeczytajcie, to się przekonajcie.

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorem i mam nadzieję, że nie ostatnie, bo jestem ciekawa czego jeszcze można się po nim spodziewać. Widać, że nie boi się poruszać trudnych tematów. Nie każdemu może to przypaść do gustu, ale nie oszukujmy się, taki problem istnieje. Trzeba jednak zaznaczyć, że autor pisze o nim w taki sposób, że chwyta czytelnika za serce i na długo pozostaje w pamięci. Kreacja bohaterów jest bardzo oryginalna, bo tak naprawdę nikogo nie można od razu polubić. Styl i sposób prowadzenia narracji jest niebanalny i nie sposób oderwać się od lektury, bo jest się ciekawym, co będzie dalej. Jak potoczy się akcja i czy komisarz złapie mordercę, zanim zdąży skrzywdzić kolejnego chłopca?

„Piekło-niebo” to naprawdę mocna pozycja, która spodoba się miłośnikom gatunku. Tym bardziej, że zakończenie książki jest tak zaskakujące, że wątpię czy ktokolwiek by się spodziewał takiego rozwiązania sprawy. Lektura zdecydowanie warta polecenia i już nie mogę się doczekać, kiedy będę miała okazję przeczytać kolejną powieść autora.

Ewa

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Harper Collins.

Paweł Fleszar „Piekło-niebo”


Wydawnictwo Harper Collins
Data premiery: 14.06.2023
Liczba stron: 366
ocena: 8,5/10