Recenzja Ewy: J.B. Grajda „Wystarczy chcieć”

wystarczy chcieć
Obraz lounis production z Pixabay

„Jak bardzo można zmienić się dla miłości?” Wie tylko ten, kto kochał szczerze i poznał prawdziwą miłość.

Główna bohaterka powieści  „Wystarczy chcieć” J.B. Grajdy  to Patrycja Wysocka, ekskluzywna escort girl. Od czasu opuszczenia rodzinnego domu nie utrzymuje kontaktu z bliskimi. Żyje sama i liczą się dla niej tylko pieniądze, zakupy i wszelkiego rodzaju luksusy. Wiedzie życie zdecydowanie konsumpcyjne i najważniejsze dla niej są wartości materialne. Jako ekskluzywna kobieta do towarzystwa wykorzystuje swoją władzę nad mężczyznami bez skrupułów. Czerpie z pracy satysfakcję i sprawia jej ona przyjemność. Każdego klienta traktuje jak kogoś wyjątkowego, a oni to czują i wracają do niej. Na każde spotkanie zakłada maskę, bo chce zachować anonimowość.

Jej życie zmienia się diametralnie, gdy pojawia się u niej siedmioletnia Natalia, jej siostrzenica. Musi się nią zająć, bo rodzice małej zginęli. Tymczasem w życiu Patrycji pojawia się kilku mężczyzn, których intencje nie są do końca jasne. Co zrobi kobieta? Czy zmieni swoje życie, żeby zapewnić bezpieczeństwo siostrzenicy, czy dalej będzie żyć swoim wygodnym życiem?

„Wystarczy chcieć” to romans z elementem kryminalnym i z odrobiną erotyki. Dzięki takiemu połączeniu akcja jest dynamiczna i nie sposób się nudzić. Byłam ciekawa jak zakończy się cała historia i zostałam przyjemnie zaskoczona. Główna bohaterka nie każdemu przypadnie do gustu ze względu na swoją profesję i sposób życia, co zresztą autorka w podziękowaniu sama przyznaje. Taki był jej zamysł i nie będę jej oceniać jako osoby, bo nie do mnie to należy. Żyła jak chciała i była przy tym szczęśliwa, więc cóż chcieć więcej.

Jeżeli chodzi o samą książkę to jest intrygująca, ba sama fabuła nie jest banalna i zdecydowanie ciekawa. Nie jest to typowy romans, bo ma ciekawy wątek kryminalny. Książkę przeczytałam błyskawicznie i z wielką przyjemnością. Czy polecam? Zdecydowanie, a miłośnicy romansów na pewno będą zachwyceni. A na pytanie: „Jak bardzo można zmienić się dla miłości?” musicie odpowiedzieć sobie sami, tak jak główna bohaterka książki.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Akurat.

Ewa

J.B. Grajda „Wystarczy chcieć”

Wydawnictwo Akurat
Data premiery: 24.02.2021
Liczba stron: 320
ocena: 8/10