Kelsey Hartwell „11 papierowych serc”

11 papierowych serc
Obraz WOKANDAPIX z Pixabay

Najpierw zakochałam się w zdobionych brzegach tej książki. Jest prześlicznie wydana, możecie zobaczyć na moim Instagramie. Ale potem zakochałam się w całej powieści, bo „11 papierowych serc” to piękna historia miłosna.

Rok temu Ella w walentynki miała wypadek samochodowy, którego skutkiem była częściowa utrata pamięci. Dziewczyna wiele by dała, by dowiedzieć się, co działo się przez 11 tygodni przed tym tragicznym dniem, tym bardziej, że w swojej skrytce w pokoju znalazła 3 pamiątki z tego okresu.

W tym roku przed walentynkami dostała papierowe serce. Które doprowadziło ją do miejsca, gdzie znalazła następne. I jeszcze jednego. Ella zaangażowała się w poszukiwania serc i odgadywania wskazówek w towarzystwie poznanego w bibliotece chłopaka. Miała nadzieję, że podróż w poszukiwaniu papierowych serc pozwoli jej odzyskać utracone wspomnienia.

„11 papierowych serc” to powieść dla nastolatek, ale cudownie mi sią ją czytało. Była taka romantyczna, delikatna i pełna nadziei, a problemy szkolnego życia takie mało znaczące dla dorosłej osoby. Te wszystkie szkolne grupy popularnych i niepopularnych, te wredne dziewczyny i przystojni sportowcy. Elle była jedną z tych popularnych, miała swoje grono przyjaciółek i umawiała się ze sportowcem. Tym bardziej trudno było wyjaśnić, dlaczego w czasie walentynkowego balu znalazła się w swoim aucie, zamiast celebrować swój czas.

Chociaż książka była przewidywalna, to nie psuło mi to radości z poznawania tej historii. Lekki styl sprawił, że ciężko było mi się od niej odrywać. Obserwowałam, jak zmienia się Ella, jak zaczyna zadawać sobie pytania, zamiast kurczowo trzymać się swojej bańki, tak jak robiła to przez ostatni rok po wypadku. Zaczyna dostrzegać swoje wady i powoli rozumieć swoje dziwne zachowanie sprzed roku. Ale czy to wszystko wystarczy, by wróciły jej wspomnienia? A może wspomnienia nie są aż tak ważne, gdy życie toczy się dalej?

Książka zdecydowanie znajdzie miejsce na stałe na mojej półce i mam nadzieję, że jeszcze do niej wrócę. Za taką cudowną przesyłkę dziękuję TaniaKsiazka.pl. A Was jak zawsze zapraszam do katalogu z nowościami, gdzie znajdziecie też inne specjalne wydania książek.

.

Kelsey Hartwell „11 papierowych serc”

Tytuł oryginalny: 11 Paper Hearts
Tłumaczenie: Monika Wiśniewska

Wydawnictwo Young
Data premiery: 22.11.2023
Liczba stron: 302
ocena: 9/10