Colleen Hoover „Reminders of him. Cząstka Ciebie, którą znam”

reminders of him
Obraz Christine Kugel z Pixabay

Kenna Rowan ma na swoim sumieniu życie Scotty’ego.
A teraz wyszła z więzienia, przeprowadziła się do miasteczka, z którego on pochodził i marzy o tym, by odzyskać ich córkę. Prawie nie ma pieniędzy, zamieszkała w najtańszym możliwym mieszkaniu, w którym nie ma nawet mebli. Ma trudności ze znalezieniem pracy. Ale te problemy nikną w porównaniu z tym największym: córką Kenny i Scotty’ego opiekują się rodzice chłopaka. A oni nienawidzą Kenny.
I wtedy w jej życie wkracza przystojny Ledger, by skomplikować je jeszcze bardziej…

Nie wiem, czy śledzicie polskie bookstagramy, ale o „Reminders of him” Colleen Hoover było niedawno bardzo głośno. Musiałam sprawdzić, dlaczego pół Instagrama płacze i czy ta książka wyciśnie i u mnie łzy. Bardzo dziękuję księgarni internetowej taniaksiazka.pl za książkę i spełnienie kolejnego czytelniczego marzenia.

Sami przyznacie, że Colleen Hoover napisała historię, wobec której nie da się przejść obojętnie. Mimo, że poznajemy ją tylko od strony Kenny i Ledgera, to w jakimś stopniu poznajemy też uczucia rodziców Scotty’ego. Kenna była główną bohaterką, łatwo było jej polubić i jej współczuć, mimo tego, co zrobiła. Ale też rozumiałam rodziców chłopaka, ich smutek i wściekłość, które nie mijały, z upływem lat. Ich lęk, że Kenna wywalczy sobie prawo do opieki nad ich wnuczką, córką ich ukochanego syna, ze stracą także ją. Każda ze stron miała swoje racje, lęki i obawy. Ale to Kenna stała na straconej pozycji i musiała prosić o łaskę.

Kiedy myślałam o Kennie, która nieumyślnie spowodowała śmierć Scotty’ego, czułam gniew. Ale kiedy pokazano ją jako matkę, która musiała oddać swoje dopiero co urodzone dziecko i nigdy później nie widziała swojej córeczki, nie mogłam powstrzymać łez. Również wątek z Ledgerem okazał się słodko-gorzki. Z różnych powodów nie powinni się spotykać. Mimo to ciągnęło ich do siebie.

Nie dziwię się, że wszyscy uwielbiają Colleen Hoover, tę książkę czytało się tak dobrze! Były momenty wzruszenia, były gorące chwile i były łzy porażki. Nieco rozczarowało mnie zakończenie, po takiej historii spodziewałam się zupełnie innego. I myślałam, że będę więcej płakać 😉 „Reminders of him” to historia o miłości, winie i przebaczeniu – trudne tematy podane w lekkiej formie romansu.

Colleen Hoover „Reminders of him. Cząstka Ciebie, którą znam”
Tytuł oryginalny: Reminders of him
Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Wydawnictwo Otwarte
Data premiery: 06.06.2022
Liczba stron: 352
ocena: 7/10