Recenzja Ewy: Annie Ward „Piękne zło”

piękne zło
Obraz ThePixelman z Pixabay

„Piękne zło” Annie Ward to rewelacyjny thriller psychologiczny. Maddie to główna bohaterka, która jest dziennikarką, a do tego uczy angielskiego w Bułgarii. Dużo czasu spędza ze swoją przyjaciółką Jo, która pracuje w organizacji charytatywnej w Macedonii. Podczas jednej z wizyt u przyjaciółki dziewczyny wybierają się na przyjęcie, gdzie poznają Iana, który służy w brytyjskiej armii. Dwie kobiety i jeden mężczyzna, na którego obie zwróciły uwagę to sytuacja, która nie może się dobrze skończyć i doprowadza do skłócenia obu kobiet, a w rezultacie do zakończenia ich przyjaźni.

Po kilku latach Maddie i Ian spotykają się ponownie i ich zauroczenie odżywia ze zdwojoną mocą. Pobierają się i wiodą szczęśliwe życie razem ze swoim synkiem. Niestety, nic co dobre nie trwa wiecznie. Mężczyzna cierpi na zespół stresu pourazowego i nie radzi sobie z codziennością. Natomiast Maddie ulega wypadkowi, który skutkuje tym, że ma coraz silniejsze stany lękowe. Wszystko to doprowadzi do tragedii, której nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Książkę czyta się z zapartym tchem. Jest to fascynujący thriller, który zawiera wiele wątków psychologicznych. Autorka w taki rewelacyjny sposób kreuje postacie, że mamy wrażenie że wnikamy w ich umysły i wiemy o nich wszystko. Opis konfliktów międzyludzkich i złożoności przyjaźni sprawia, że książka budzi wiele skrajnych emocji. Fabuła powieści jest bardzo ciekawa i wciągająca, a sposób prowadzenia narracji przez autorkę sprawia, że nie można się od niej oderwać. Akcja nie zawsze jest dynamiczna, szczególnie na początku książki, ale jest to zamierzony wybieg, który sprawia, że mamy dawkowane poszczególne fakty, które pozwalają nam nie tylko lepiej poznać bohaterów, ale również wczuć się w ich sytuację. Annie Ward stopniowo buduje napięcie, a zakończenie książki jest nieprzewidywalne i bardzo zaskakujące.

Naprawdę bardzo polecam, nie tylko jako trzymający w napięciu thriller, ale również ze względu na mega interesujące wątki psychologiczne. Przeczytacie to z wielkim zainteresowaniem, a zakończenie Was na pewno zaskoczy.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Czarna Owca.

Ewa

Annie Ward „Piękne zło”

Tytuł oryginalny: The Beautiful Bad
Tłumaczenie: Agata Ostrowska

Wydawnictwo Czarna Owca
Data premiery: 29.01.2020
Liczba stron: 400
ocena: 9/10