Shari Lapena „Nieznajoma w domu”

nieznajoma w domuJego piękna żona spowodowała wypadek w najgorszej części miasta? Tom nie mógł w to uwierzyć! Kłóciło się to z wizerunkiem kobiety, którą tak bardzo kochał. Od niej samej niczego więcej się nie dowiedział, Karen w wyniku wypadku straciła pamięć i nie wiedziała, co działo się tamtego wieczoru, kiedy w pośpiechu opuściła ich dom. Kolejne niepokojące fakty sprawiły, że Tom zaczął się zastanawiać, jak dobrze zna kobietę, którą poślubił…

Karen była postacią trudną do rozszyfrowania. Kiedy narracja była prowadzona z jej punktu widzenia, łatwo było jej uwierzyć. Była słabą, przestraszoną kobietą z przeszłością, przed którą uciekała i o której nie chciała mówić. Czytelnikowi szybko udzielało się przerażenie, które ją ogarniało za każdym razem, gdy odkrywała ślady czyjejś obcej obecności w ich domu. Jej podejrzenia wydawały się uzasadnione. Ale kiedy spojrzało się oczami Toma na zachowanie żony, obok miłości i troski o stan zdrowia Karen, powoli zaczynała pojawiać się nieufność. Był niepewny i oszołomiony tym, co zaczęło się dziać w jego do tej pory poukładanym życiu. Musiał zmierzyć się z tajemnicami żony i tym, co sam przed nią ukrywał.

Shari Lapena, znana już polskim czytelnikom z bestsellerowego thrillera „Para zza ściany”, umiejętnie tworzyła portrety głównych bohaterów, pozwalając, by czytelnik miał szansę wraz z nimi odczuwać te same emocje – narastający strach Karen, coraz większą dezorientację Toma, ich wzajemną miłość coraz bardziej podszytą podejrzeniami. Czy ich związek ma szansę przetrwać tę trudną próbę, oprzeć się wszelkim przeciwnościom, które nagle zsyła im los?

Niewątpliwą zaletą tej powieści, oprócz ciekawej intrygi, jest styl, w jakim została napisana. Język autorki, brak dłużących się fragmentów i wartka akcja sprawiają, że książkę czyta się bardzo dobrze i szybko. Właściwie od pierwszych stron powieści Shari Lapena umiejętnie utrzymuje skupienie czytelnika na stałym poziomie. Na czyją stronę przeważy szala zaufania? Kolejne sceny przynosiły nieprzewidywalne zdarzenia, które na nowo trzeba było wpasować w pozornie idealne życie Toma i Karen.

„Nieznajoma w domu” to thriller pełen zaskakujących zwrotów akcji. Za każdym razem, kiedy myślałam, że już poukładałam sobie znane fakty, pojawiała się kolejna informacja, która zmieniała znaczenie tej niepokojącej historii. A autorce udało się zachować wszystkie tajemnice do końca, dzięki czemu ciągle czytałam z ogromną ciekawością, szybko pochłaniając kolejne strony, nie spodziewając się tego, co przyniesie finał tej historii.

13329528_1189860821058919_5529769885576498415_oRecenzja dla portalu DużeKa

Shari Lapena „Nieznajoma w domu”

Tytuł oryginału: A Stranger in the House

Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data premiery: 30.10.2017
Liczba stron: 328
ocena: 7/10 (wybitna)