Tyle książek!- zapowiedzi na #wrzesień2016

zapowiedzi wrzesieńZawsze z zaciekawieniem przeglądam zapowiedzi wydawnictw na blogach książkowych. Postanowiłam stworzyć podobne, mocno subiektywne zestawienie 8 książek, które zostaną wydane we wrześniu i które bardzo chętnie bym przeczytała. Moją listę zdominowały kryminały i thrillery, może Was coś zainteresuje? Opisy książek i okładki pochodzą z portalu Lubimy Czytać.

503593-352x5001.  Elisabeth Herrmann „Śnieżny wędrowiec”
wyd.: Prószyński i S-ka | data premiery: 06.09.2016
Ktoś porywa małego chłopca. Prowadzone w tej sprawie śledztwo utknęło w martwym punkcie. Cztery lata później w lesie znaleziono ludzki szkielet. Posterunkowa Sanela Beara ma przekazać ojcu chłopca straszną wiadomość. Jednak spotkanie z przystojnym Darko Tudorem, który pracuje w leśnej stacji badawczej zajmującej się życiem wilków, rodzi w niej wątpliwości. Czy to rzeczywiście było porwanie? A może doszło do niego przez pomyłkę? Niestety, wszystkie osoby związane z tą sprawą milczą. Beara dochodzi do wniosku, że tylko w jeden sposób może dojść do prawdy: pod przybraną postacią zatrudnia się w willi zamożnej rodziny Reinartzów, w której matka porwanego chłopca pracowała wcześniej jako pomoc domowa. Beara zostaje wciągnięta w gmatwaninę nienawiści, pożądania i pogardy, co doprowadza ją do granic wytrzymałości…

Pierwsza książka autorki zebrała bardzo pozytywne recenzje osób, z których zdaniem się liczę. Mam nadzieję, że kolejna, będzie równie dobra.

508912-352x5002. Małgorzata Warda „Ta, którą znam”
wyd.: Prószyński i S-ka | data premiery: 13.09
Po tragicznym wypadku siostry Ada, znana modelka, od lat mieszkająca w Paryżu, niespodziewanie musi przyjechać do Polski. W rodzinnym domu dokonuje rozrachunku z wydarzeniami z przeszłości i faktami do tej pory skrzętnie odsuwanymi w niepamięć.
Morderstwo turystki sprzed lat, mroczne wspomnienie starej cegielni, cień młodzieńczej miłości ciążą nad losami Ady, jej siostry i całej rodziny.
Bohaterowie, żyjący w małym miasteczku, dojrzewają, radzą sobie z życiem, walczą o szczęście, ale jednocześnie tkwią w niewoli schematów, obowiązków i konsekwencji nienazwanych wydarzeń. I zła, prawdziwego zła, które bierze się z ludzkiej głupoty, egoizmu, strachu.

Jeśli tylko mam okazję, sięgam po książki z klubu „Kobiety to czytają” i mam pewność, że czeka mnie pełna emocji powieść obyczajowa, która poruszy ważne problemy społeczne.

 

496518-352x5003. Emma Donoghue „Muzyka żab” (moja recenzja)
wyd.: Sonia Draga | data premiery: 14.09.2016
Jest lato 1876 roku. San Francisco nawiedza fala bijących rekordy upałów oraz epidemia ospy, z powodu której wiele dzielnic zostało objętych kwarantanną. Jenny Bonnet zostaje zastrzelona przez okno sypialni w pensjonacie Eight Mile House przy stacji kolejowej, podczas gdy jej przyjaciółka stoi obok, zupełnie bezradna. Blanche Beunon, która ledwo uszła z życiem, to młoda francuska tancerka burleskowa, trudniąca się również prostytucją. Do Kalifornii przyjechała ze swoim charyzmatycznym kochankiem/alfonsem i jego najlepszym przyjacielem. Wszyscy troje, jak na prawdziwych przedstawicieli cyganerii przystało, wiodą wspólny żywot. Jednak przez ostatni miesiąc coraz gorzej się między nimi układa, od chwili, gdy na ich drodze pojawiła się Jenny, ekscentryczna młoda dziewczyna, która nosi spodnie i jeździ na bicyklu. Strzelanina w Eight Mile House staje się punktem wyjścia do podróży, w którą zabiera nas Blanche – podróży po świecie pełnym zdesperowanych nędzarzy, zazdrosnych mężczyzn i skrzywdzonych dzieci. Blanche zakwestionuje swoje dotychczasowe wybory i zaryzykuje wszystko, co ma, by walczyć o sprawiedliwość w imieniu swojej zmarłej przyjaciółki – jeśli oczywiście wcześniej nie dopadnie jej morderca.

Po przeczytaniu „Pokoju” jej autorstwa, wiem, że nigdy nie zapomnę tej historii. Zakładam, że kolejna książka Emmy Donoghue zrobi na mnie równie mocne wrażenie.

500148-352x5004. Jorn Lier Horst „Szumowiny”
wyd.: Smak Słowa| data premiery: 14.09.2016
Stavern w samym środku lata: fale wyrzucają na brzeg odciętą lewą stopę w bucie do biegania. Potem następną. I jeszcze jedną. Łącznie cztery lewe stopy w ciągu jednego letniego tygodnia.
Cztery odrąbane stopy stanowią jądro tej zdumiewającej zagadki, w której ważną rolę odgrywają również skazani mordercy, ludzie ginący bez wieści, tajna organizacja stay-behind oraz ogromne ilości niezarejestrowanej broni.
Rozpoczynając nowe dochodzenie, inspektor William Wisting zawsze zastanawia się, dokąd zaprowadzi go kolejne śledztwo. Nie domyśla się jednak, że ta sprawa zmusi go do zakwestionowania najbardziej fundamentalnych zasad pracy policjanta.

To piata wydana w Polsce książka norweskiego autora, szósta część lubianego przeze mnie cyklu o Williamie Wistingu (7. „Poza sezonem”, 8. „Psy gończe”, 9. „Jaskiniowiec”, 10. „Ślepy trop”). Do tej pory przeczytałam wszystkie polskie części serii i mam zamiar poznawać kolejne.

507169-352x5005. Aneta Jadowska „Dziewczyna z dzielnicy cudów” (moja recenzja)
wyd.: SQN | data premiery: 14.09.2016
Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – i Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Historia odcisnęła na nich swoje piętno i już nic nie jest takie jak kiedyś. Pokochasz je i znienawidzisz, całkiem jak ich mieszkańcy.
Jak ona, Nikita. To tylko jedno z jej imion, jedna z jej tajemnic. Jako córka zabójczyni i szaleńca chce od życia jednego – nie pójść ścieżką żadnego z rodziców. Choć na to może być już za późno.

Anetę Jadowską polubiłam za serię o Dorze Wilk (recenzja + przepis), mam ochotę sprawdzić, jaka będzie jej nowa bohaterka.
P.S. Książka jest już u mnie, niedługo przedpremierowa recenzja.

507048-352x5006. Karin Slaughter „Miasto glin”
wyd.: Muza | data premiery: 14.09.2016
Atlanta, 1974 rok. Miasto przechodzi przez okres rewolucyjnych zmian obyczajowych. Z jednej strony, po zwycięstwie ruchu na rzecz praw obywatelskich i wzrastającej presji ze strony rządu federalnego w Atlancie coraz więcej do powiedzenia mają dyskryminowani do tej pory czarnoskórzy, a kobiety stają się bardziej niezależne. Z drugiej strony, tradycyjny kult macho wciąż jest niezwykle silny, a jego zwolennicy potrafią posunąć się daleko, żeby bronić swoich dotychczasowych wpływów i przywilejów. Napięcia na tle płciowym i rasowym nie omijają, rzecz jasna, policji. Choć komendantem jest Afroamerykanin, a do służby przyjmuje się coraz więcej kobiet, biali mężczyźni nie chcą łatwo oddać władzy. Tymczasem w mieście grasuje Strzelec – bezwzględny morderca, który zabija patrolujących ulice policjantów strzałem w środek czoła. Miejscowa policja musi schwytać zabójcę, okazuje się jednak, że aby to zrobić, musi najpierw przezwyciężyć wewnętrzne podziały.

Karin Slaughter należy do grona moich ulubionych autorek thrillerów (czytaliście recenzję Niewidzialnego?), nie przepuszczę okazji, by poznać jej najnowsze dzieło 🙂

448034-352x5007. Jonathan Holt „Carnivia. Rozgrzeszenie”
wyd.: Akurat | data premiery: 21.09
Trzecia część doskonałej trylogii, która zachwyca miłośników thrillerów na całym świecie. Tym razem piękna i niezależna kapitan włoskiej policji musi rozwiązać zagadkę okrutnego rytualnego mordu: znaleziona na jednej z najpopularniejszych weneckich plaż ofiara ma poderżnięte gardło i ucięty język. Śledztwo prowadzi w mroczne zakamarki obu Wenecji: tej prawdziwej i tej wirtualnej. Kapitan Kat Tapo nie zawaha się skorzystać z mniej lub bardziej chętnie udzielanej pomocy swoich wrogów, kochanków, przełożonych, szpiegów i hakerów, by dotrzeć do prawdy, choć – tak jak w poprzednich częściach trylogii – jest to prawda z gatunku tych, których lepiej, a na pewno bezpieczniej, było by nie znać…

Pierwszą (Carnivia. Bluźnierstwo) i drugą (Carnivia. Herezja) część trylogii przeczytałam prawie dwa lata temu. Pora poznać zakończenie tej historii!

495420-352x5008. Robert Wałecki „Najgorsze dopiero nadejdzie”
wyd.: Czwarta Strona | data premiery: 28.09.2016
Śmierć to dopiero początek…
Ponura toruńska jesień. Dziennikarz Marek Bener właśnie dowiedział się, że straci pracę. Jednym z jego ostatnich reporterskich zadań jest wyjazd do spalonego domu. Okazuje się, że zginął w nim dawny przyjaciel Benera, który przed laty uwiódł mu narzeczoną. Teraz zrozpaczona kobieta szuka wsparcia u dziennikarza, ale wkrótce znika bez śladu…
Bener wie, że musi ją odnaleźć. Niestety, kryminalna gra, w którą zostaje uwikłany nie ma jasnych zasad. Dziennikarz nie przypuszcza nawet, że z pozoru zwykły dzień przerodzi się w walkę o życie. Reporter musi dotrzeć do prawdy, która całkowicie go odmieni.

Nieznany mi autor, nowy cykl i interesująca zapowiedź, mam ochotę na ten kryminał.

Czekam jeszcze na oficjalną informację, że nowa książka Nataszy Sochy „Dziecko last minute”, czyli kontynuacja „Hormonii„, trafi do sprzedaży również we wrześniu. A Wy co dorzucilibyście do mojej listy?