Kristin Hannah „Wyśnione szczęście”

wyśnione szczęście
Obraz Ken Haines z Pixabay

Nigdy dotąd nie czytałam książki Kristin Hannah, choć słyszałam o jej powieściach i miałam zakodowane, że to grube tomiszcza. Dlatego kiedy dostałam niespełna trzystustronicowe “Wyśnione szczęście” byłam zaskoczona i zastanawiałam się, czy w takiej krótkiej formie autorka również się sprawdzi.

Życie Joy odbiegało od wymarzonego. Mąż zdradził ją z własną siostrą, przez co straciła kontakt z jedynymi najbliższymi jej ludźmi. Coraz mniej cieszyła ją praca w szkolnej bibliotece, która kiedyś przynosiła jej tyle radości. I zbliżały się święta, które będzie musiała spędzić sama. Dlatego spontanicznie wybrała się na lotnisko, znalazła samolot do małej miejscowości o nazwie Hope i liczyła na to, że choć trochę ucieknie od problemów. Okazało się, że wpadła w jeszcze większe, ale znalazła schronienie w nieczynnym hotelu zamieszkałym przez kilkuletniego Bobby’ego i jego ojca Daniela, I tam, w samym środku deszczowego lasu odnalazła szczęście.

Do połowy, a może nawet ⅔ książki byłam lekko zniesmaczona. Historia wydawała mi się banalna, główna bohaterka naiwna, a jej podróż przez las wręcz nierealna. I jasne, współczułam jej, życzyłam jak najlepiej,  jednak pojawiające się tak szybko uczucia wydawały mi się przesadzone. Ale potem nastąpił taki zwrot akcji, że zupełnie zmieniłam perspektywę i zrozumiałam, co wszyscy mogą widzieć w powieściach Hannah. Zostałam kompletnie zaskoczona!  Od tego momentu powieść zaczęła mi się naprawdę podobać, mocno kibicowałam bohaterce i miałam nadzieję, że udowodni swoją rację, w co nikt inny nie wierzył.

„Wyśnione szczęście” to pełna magii, delikatna i romantyczna opowieść o poszukiwaniu szczęścia w życiu, o nadziei i bezdennym smutku. A także o różnych odcieniach miłości. Rozgrywająca się w częściowo w okresie przedświątecznym, na pewno o wiele bardziej podobałaby mi się w grudniu, kiedy nałogowo czytam takie powieści.

Za ten początek przygody z książkami Kristin Hannah (bo już wiem, że chcę sięgać po jej kolejne powieści) dziękuję księgarni internetowej taniaksiazka.pl. A w kategorii powieść obyczajowa, znajdziecie mnóstwo klimatycznych powieści, w tym między innymi najnowszą powieść autorki, „Magiczna chwila”.

Kristin Hannah „Wyśnione szczęście”

Tytuł oryginalny: Comford joy
Tłumaczenie:  Zdzisława Lewikowa
Wydawnictwo Świat Książki
Data premiery: 28.09.2022
Liczba stron: 256
ocena: 6/10