Alex Kava „Czerwony śnieg”/ Ewa

           

czerwony śnieg
Obraz Mario K. z Pixabay

„Czerwony śnieg” to kolejna książka Alex Kavy, którą miałam przyjemność ostatnio przeczytać. Tym razem do głównej bohaterki Maggie O’Dell dołącza, znany nam z poprzednich części serii, Ryder Creed i jego pies tropiący Grace.

            Akcja toczy się w Nebrasce, gdzie Ryder dołącza do grupy specjalnej kierowanej przez Maggie. Ich poszukiwania zostają przerwane, gdy niespodziewanie zostaje znaleziony czarny plastikowy worek z makabryczną zawartością. Śledztwo komplikuje się jeszcze bardziej, gdy tego samego dnia rano znika młoda kobieta. Nikt nie wie, co się z nią dzieje i wszyscy zaczynają podejrzewać, że została porwana. Creed postanawia ją odszukać wraz z Grace, a w tym czasie Maggie skupia się na śledztwie. Pogoda zaczyna się nagle gwałtownie pogarszać i padający obficie śnieg utrudnia nie tylko poszukiwania, ale zaciera ślady zbrodni. O’Dell wpada na trop sprawcy, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że od początku burzy śnieżnej nikt nie miał żadnej wiadomości od Rydera. Maggi obawia się o mężczyznę i jego psa, bo zaczyna podejrzewać, że wpadli w ręce mordercy i z każdą mijającą godziną zaczyna tracić nadzieję…

            Miło było poznać dalsze perypetie bohaterów znanych mi z poprzednich części powieści. Jak już pisałam, ostatnio lubię serię z Maggie O’Dell, a dodatkowa obecność Rydera i Grace dodaje kolorytu. Dowiadujemy się również trochę o postaciach znanych z poprzednich części, co jeszcze bardziej zachęca do dalszego czytania, bo jesteśmy ciekawi jak rozwinie się ich wątek. Zaznaczam, że nie znam wszystkich części serii, a te które czytałam nie zawsze były w chronologicznej kolejności, ale wyjątkowo mi to nie przeszkadzało.

            Bardzo odpowiada mi styl autorki, jej powieści czyta się bardzo przyjemnie, bo są napisane naprawdę lekkim językiem. Fabuła nie jest może zbyt skomplikowana, ale za to akcja toczy się na tyle dynamicznie, że książkę czyta się z dużym zainteresowaniem. Kolejnym atutem jest fakt, że śledztwo nie jest tu głównym wątkiem. Prym wiodą bohaterowie, którzy je prowadzą, ich emocje i przeżycia, a najlepsze jest to, że dowiadujemy się o tym z perspektywy każdego z nich, co po prostu uwielbiam. Mamy również do czynienia z wieloma wątkami psychologicznymi, co osobiście bardzo mi odpowiada. Jeżeli szukacie wciągającej lektury, którą czyta się wyjątkowo lekko i jednym tchem, to jest to pozycja zdecydowanie dla Was. Polecam:)

EWA

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Harper Collins.

Alex Kava „Czerwony śnieg”

Tytuł oryginalny: Fallen Creed
Tłumaczenie:  Katarzyna Ciążyńska  
Wydawnictwo Harper Collins
Data premiery: 23.11.2022
Liczba stron: 384
ocena: 8/10