David Melling „Miś Tuliś idzie do przedszkola”

miś tuliś idzie do przedszkola
Obraz Steve Buissinne z Pixabay

Jak u Was ze znajomością literatury dziecięcej? Ja myślałam, że od czterech lat jestem w miarę na bieżąco, zarówno ze względu na dzieci, jak i na prowadzenie bookstagrama. Ale niedawno odwiedziłam koleżankę w bibliotece i poleciła mi dla starszej córki (4 lata) Misia Tulisia, o którym wcześniej nie słyszałam. Potem sprawdziłam, że pierwsza książka z tej serii sprzedała się na całym świecie w 2 milionach egzemplarzy.

„Miś Tuliś idzie do przedszkola” to kolejna część przygód sympatycznego misia, który najbardziej lubi się przytulać. Miś Tuliś jest duży i trochę niezgrabny, a jego tulenie nie zawsze wszystkim sprawia taką samą przyjemność jak jemu. Czy będzie czuł się zagubiony w nowym miejscu? Czy w przedszkolu znajdzie nowych przyjaciół? Czy inne małe zwierzątka będą chciały robić to, co on?

Ta książeczka może być początkiem rozmów z dzieckiem przed rozpoczęciem przygody przedszkolnej. O tym, że każdy może czuć się zagubiony w nowym miejscu. Ale też o tym, że tam również można być sobą. I, że nie zawsze wszystko musi się udawać. Jednak przede wszystkim zwracają uwagę, na to jak ważna jest potrzeba czułości i bliskości, nie tylko dla Misia Tulisia, nie tylko dla dziecka, dla wszystkich.

„Miś Tuliś idzie do przedszkola” polecana jest dla dzieci od 3 lat. Ze względu na proste słownictwo i krótkie teksty książkę można czytać już dwuletnim dzieciom. Z młodszymi bym uważała – kredowy papier może okazać się zbyt delikatny dla ciekawskich rączek. Książka ma twardą oprawę, a ilustrował ją sam autor – ilustracje są duże i wiernie oddają treść książki (co niweluje połowę pytań „a dlaczego?”), a wszystkie postacie wyglądają sympatycznie. Dzięki temu, że nie ma dużo tekstu, książkę można przeczytać w jakieś dziesięć minut – taka idealna długość do poczytania przed snem.

Książeczkę przesłała nam księgarnia internetowa Taniaksiążka.pl w ramach współpracy reklamowej. W ich ofercie znajdziecie mnóstwo innych książeczek dla dzieci, co ważne, są porozdzielane w kategorie ze względu na sugerowany wiek dziecka, co ułatwi Wam wybór.

David Melling „Miś Tuliś idzie do przedszkola”
tytuł oryginału: Hugless Douglas Goes to Little School
tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok

Wydawnictwo Amberek
Data premiery : 05.08.2022
Liczba stron: 40
ocena: 8/10