Ilona Gołębiewska „Twoje szczęście” / Ewa

twoje szczęście
Obraz Larisa Koshkina z Pixabay

„Twoje szczęście” Ilony Gołębiewskiej to trzecia część luźno powiązanej serii o trzech przyjaciółkach, które po trudnym dzieciństwie znajdują szczęście w urokliwym Zalesiu.

Po kilku latach emigracji do Polski powraca Anita Mazur. Wynajmuje w Warszawie kawalerkę i pracuje w firmie gastronomicznej ojca swojej przyjaciółki. Jest w niezobowiązującym związku i żyje z dnia na dzień. Anita przed laty bardzo skrzywdziła swoją siostrę i teraz stara się za wszelką cenę odnowić z nią relację. Postanawia odciąć się od przeszłości i zacząć życie na nowo. Zaczyna od zmiany pracy i rozpoczyna pracować w firmie ALVANO, gdzie kiedyś pracowała jej siostra. Nie przyznaje się do tego nikomu i ciężko pracuje, żeby osiągnąć sukces. Mimo, że wszystko dobrze się układa kobieta nie czuje się szczęśliwa. Nie może zapomnieć o błędach, które popełniła w przeszłości, ale na szczęście zawsze może liczyć na swoją przyjaciółkę Gabi. Nieoczekiwanie spotyka kolejną przyjaciółkę z dawnych lat, z którą nie miała kontaktu odkąd wyjechała za granice. Ewa zaprasza ją do swojego rodzinnego domu w Zalesiu, gdzie Anita odzyskuje spokój i nabiera nadziei na pojednanie z siostrą.

Miło było po raz kolejny powrócić do Zalesia i poczuć spokój i szczęście jakie to miejsce daje wszystkim, którzy tam się pojawią oraz poznać historię kolejnej bohaterki. Jest to trzecia część serii o historii przyjaciółek, które los ciężko doświadczyła, szkoda tylko, że ostatnia. Książki można czytać niezależnie, bo są luźno powiązane, ale naprawdę warto przeczytać całą serię. Jak zwykle muszę zaznaczyć, że autorka potrafi w tak fantastyczny sposób budować emocje i sprawić, że człowiek odrywa się od rzeczywistości i po prostu zanurza się w lekturze. Jak czytałam drugą część – „Twój uśmiech” opowiadającą o Lenie, siostrze Anity to stwierdziłam, że nie chciałabym mieć takiej siostry jak ona. Okazuje się jednak, że każda historia ma dwie strony i nie można nikogo oceniać bez poznania całej prawdy. Uwielbiam książki Pani Ilony, bo promieniują ciepłem i noszą w sobie za każdym razem jakiś przekaz:

„Chciały być szczęśliwe. Tak po prostu. Było to o tyle łatwiejsze, że miały siebie. Życie nauczyło je, że nie ma w nim nic cenniejszego niż bliscy ludzie, którzy zawsze podadzą pomocną dłoń.”

Wzruszająca, ciepła historia, która jest zdecydowanie warta polecenia 🙂

Ewa

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

Ilona Gołębiewska „Twoje szczęście”

Wydawnictwo Muza
Data premiery: 27.07.2022
Liczba stron: 320
ocena: 9/10