Lynn Painter „Lepiej niż w filmach”

lepiej niż w filmach
Obraz Wokandapix z Pixabay

Kiedy po kilku latach do miasta powrócił Michael, dawny obiekt westchnień Liz, dziewczyna była pewna, że to musi być miłość. Ale chłopak pamiętał w niej ciągle tę małą dziewczynkę z dziwnymi pomysłami. I wtedy poprosiła o pomoc Wesa, swojego sąsiada i wroga, z którym od kilku miesięcy walczyła o miejsce parkingowe. Wes był przyjacielem Michaela i pod pewnymi warunkami zgodził się pomóc Liz zdobyć chłopaka. Tylko czy Liz zdaje sobie sprawę z tego, co naprawdę chce?

Uwielbiam w książkach wątek udawanych związków (jeśli też lubicie, to polecam „Do wszystkich chłopców, których kochałam” albo „The Love Hypothesis”), uwielbiam relacje hate-love, dlatego od początku czułam, że książka „Lepiej niż w filmach” może mi się spodobać. Tym bardziej, że za sprawą miłości głównej bohaterki do filmowych komedii romantycznych, od razu poczułam do niej sympatię, a wszystkie wzmianki o jej ulubionych filmach (wielu nie widziałam, do nadrobienia!) tylko mnie w tym utwierdzały. Co więcej, każdy rozdział zaczynał się cytatem z filmu.

Jednak życie tylko marzeniami rodem z najbardziej romantycznych scen ma swoje wady, a Liz była nieco oderwana od rzeczywistości. Tak bardzo starała się zrealizować swój romantyczny plan, że przestała zważać na uczucia ludzi wokół niej. Owszem, miała swoje powody do smutku, ale skupiona na swoim bólu i swoim celu odtrącała najbliższych. 

Podobały mi się te momenty, w których okazywało się na kogo Liz może liczyć w każdej sytuacji, czego ona zupełnie nie dostrzegała. Te delikatne chwile świadczące o zmianie uczuć. To ciepło, które się nagle pojawiało wraz z tłumionymi emocjami. Ta pewność, że to się musi udać, choć sami bohaterowie jeszcze tego nie wiedzą. Właśnie za te wszystkie chwilę kocham czytać komedie romantyczne – zwłaszcza ostatnio, choć tutaj znajdziecie moje zestawienie książkowych komedii romantycznych sprzed kilku miesięcy.

Przeczytałam ją w dwa wieczory i naprawdę trudno było mi się od niej oderwać, więc dziwię się, że o tej książce jest bardzo cicho. Nie widziałam jej nigdzie na Instagramie, dlatego bardzo się cieszę, że trafiłam na nią przypadkiem w księgarni internetowej Taniaksiążka.pl i mogłam ją przeczytać w ramach naszej współpracy. A jeśli szukacie innych powieści młodzieżowych, również do nich zajrzyjcie.

 

Lynn Painter „Lepiej niż w filmach”
Tytuł oryginalny: Better Than The Movies
Tłumaczenie: Monika Wiśniewska
Wydawnictwo Young
Data premiery: 27.07.2022
Liczba stron: 364
ocena: 8/10