Andrea Mara „To jej wina”

to jej wina
Obraz Dayron Villaverde z Pixabay

Kiedy Marissa przychodzi odebrać swojego czteroletniego synka Milo z pierwszej wizyty u kolegi z przedszkola, okazuje się, że pod tym adresem nigdy nie było chłopca, że mieszka tu starsza kobieta, która o niczym nie wie. Szybko zaczyna pomagać Marissie, w ustalaniu miejsca pobytu synka. Tylko, że nikt nie wie, gdzie on może być. A chłopiec, z którym Milo miał się spotkać, był właśnie u innego kolegi. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza, a każda kolejna godzina bez znalezienia Milo, coraz bardziej łamała serca jego rodzicom.

Początek książki przypomniał mi inny thriller o porwaniu dziecka („Perfekcyjna rodzina” – nie polecam), dlatego zaczęłam czytać z dość negatywnym nastawieniem. Na szczęście  po jakimś czasie okazało się, że Andrea Mara ma świetny pomysł na intrygę i ostatecznie historia okazała się interesująca i zupełnie nieprzewidywalna. Od tego momentu świetnie mi się ją czytało.

To jej wina!

Historia była opowiedziana z perspektywy trzech matek – Marissy, która cierpiała po zaginięciu synka, Jenny, matki chłopca, z którym teoretycznie Milo był umówiony i Irene, której córka kilka lat wcześniej uciekła z domu.  Która z nich była zamieszana w porwanie? Czy tylko zbieg okoliczności sprawił, że Jenny została wybrana jako przynęta? Obok dramatu zaginionego dziecka, rozgrywały się też małe ciche problemy dnia codziennego: brak wsparcia drugiej partnera, trudności z pogodzeniem rozwijającej się kariery i opieki nad dzieckiem, przytyki teściowej. To wszystko, co tak naprawdę stawało się nieważne, w obliczu tragedii.

I nagle…

I właśnie wtedy, kiedy myślałam, że ta książka niczym mnie nie zaskoczy, autorka zafundowała taki zwrot akcji, że zupełnie straciłam orientację i nie wiedziałam, co się jeszcze wydarzy. Wszystkie moje typy przepadły. I działo się dużo, do ostatnich stron. „To jej wina” to najlepszy thriller, jaki przeczytałam w te wakacje! (tu znajdziecie recenzje „Nie wierzcie jej” i „Złego pasterza”)

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

 

Andrea Mara „To jej wina”
Tytuł oryginalny: All Her Fault
Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala
Wydawnictwo Muza
Data premiery: 03.08.2022
Liczba stron: 416
ocena: 8/10