Angie Hockman „Potyczki w raju”

potyczki w raju
Obraz Gonzo1887 z Pixabay

„Potyczki w raju” Angie Hockman to cudowna wakacyjna komedia romantyczna. Delikatna, ciepła i… proekologiczna ?

Henley i Graeme pracują w jednej firmie organizującej rejsy statkami wraz ze zwiedzaniem. Nie znają się osobiście, bo mężczyzna pracuje zdalnie z innego miasta, ale od jakiegoś czasu rywalizują o stanowisko dyrektora marketingu internetowego. Żeby sprawdzić ich umiejętności marketingowe i potencjał, zostają wysłani na rejs po Wyspach Galapagos. Brzmi rajsko, prawda? ?

Nie dla Henley, która musi pracować dwa razy ciężej tylko dlatego, że nie jest mężczyzną. Dlatego nie chce się spoufalać z Graemem, choć niesamowicie ciągnie ich ku sobie ? Ale wszystko dzieje się w powolnym tempie, a bohaterowie oprócz walki o awans muszą też walczyć o przezwyciężenie swoich wad i słabości.

Ta historia, oprócz tego, że jest naprawdę świetnym romansem, który idealnie sprawdził się u mnie jako oderwanie od pewnych komplikacji, to jeszcze przemyca ważne tematy. Jeden, to sposób traktowania kobiet, który ciągle jest w wielu przypadkach protekcjonalny. Nie mówiąc już o zarobkach, które dla tego samego stanowiska, różnią się nawet o 20% (według różnych statystyk) na niekorzyść kobiety.
A drugi temat to ekologia i sytuacja endemicznych gatunków na Wyspach Galapagos. Nie wiem, czy w tym życiu uda mi się tam dotrzeć ? (choć wręcz bajkowe opisy w książce bardzo kuszą), ale żeby w ogóle było to możliwe, niezbędna jest pomoc człowieka – by naprawić to, co sam nieświadomie zniszczył. Nie miałam pojęcia, jakie zagrożenia stworzyliśmy dla żyjących tam gatunków, ale mam nadzieję, że naukowcom uda się opracować sposób, by pomóc. A na to potrzebne są fundusze.

Jeśli lubicie romantyczne historie, „Potyczki w raju” z pewnością przypadną Wam do gustu. Sama mam ochotę przeczytać tę książkę jeszcze raz! Jak będę aktualizować moją listę najlepszych książkowych komedii romantycznych, to z pewnością tam trafi. I myślę, czy nie przygotować dla Was listy wakacyjnych komedii romantycznych, bo ostatnio czytałam kilka, które się idealnie sprawdziły.

Zwróćcie uwagę na to, że książki nie przeczytałam w ramach współpracy, ale uznałam, że zasługuje na osobny post, a nie tylko wzmiankę na stories ❤️

 

Angie Hockman „Potyczki w raju”
Tytuł oryginalny: Shipped
Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Wydawnictwo Luna
Data premiery: 06.07.2022
Liczba stron: 368
ocena: 9/10