Ilona Gołębiewska „Twój uśmiech” / Ewa

twój uśmiech
Obraz katya10 z Pixabay

„Twój uśmiech” to książka Ilony Gołębiewskiej, która porusza ważne problemy życiowe, ale również daje wytchnienie od szarej rzeczywistości. Jest to kolejna pozycja autorstwa Pani Ilony, którą miałam przyjemność przeczytać, a jej książki są bardzo przyjemną i odświeżającą lekturą.

Główna bohaterka to Lena Mazur, młoda i ambitna kobieta. Na co dzień pracuje jako dyrektor finansowy w dużej warszawskiej firmie, a prywatnie samotnie wychowuje 11-letnią córkę Basię. Jest spełniona zawodowo, ale nie do końca jest szczęśliwa, bo czuje się samotna. W pracy zaczynają pojawiać się komplikacje, dodatkowych zmartwień dostarcza jej córka, która zaczyna dopytywać się o ojca, którego nie miała okazji poznać, bo opuścił je zaraz po narodzinach dziewczynki. Na szczęście Lena zawsze może liczyć na pomoc swojej przyjaciółki Ewy, która wiele jej zawdzięcza. Sytuacja staje się coraz bardziej skomplikowana, gdy powraca ojciec Basi, który pragnie poznać swoją córkę i nawiązać z nią kontakt. Lena znajduje się w sytuacji podbramkowej i nie bardzo wie, co ma dalej zrobić ze swoim życiem. Ukojenie znajduje w Zalesiu, rodzinnej miejscowości swojej przyjaciółki. Tylko czy to wystarczy, żeby odzyskać spokój i na nowo ułożyć swoje życie?

            „Twój uśmiech” to powieść luźno związana z historią Ewy z książki „Twoja tajemnica”. Powieść można jednak czytać, nie znając poprzedniej pozycji, ale jak ją znacie, to poczujecie się jakbyście wrócili do domu, do urokliwego Zalesia. Uwielbiam książki autorstwa Ilony Gołębiewskiej, bo czytelnik przenosi się dzięki nimi do innego świata. Jak sama pisarka pisze:

„Książki mają wielką moc przenoszenia nas do nieznanych miejsc i światów. Lubię zanurzyć się w ciekawej historii, zapomnieć o wszystkim. Wtedy na kilka godzin staję się kimś innym, mam inne życie, doświadczam emocji i przygód, które czasami trudno sobie wyobrazić”

Tak właśnie czuję za każdym razem, gdy czytam książki Gołębiewskiej, one po prosu mają to coś. Jej powieści mają w sobie wiele ciepła, pomimo wielu przeciwności losu, z którymi borykają się główni bohaterowie. I zawsze niosą za sobą ważne życiowe przesłanie. W historii Laury najważniejsze jest to, że: „Zawsze jest czas na zmiany”

Gorąco polecam, bo „Twój uśmiech” to pozycja po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Jak zresztą po wszystkie książki autorstwa Ilony Gołębiewskiej 🙂

Ewa

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

Ilona Gołębiewska „Twój uśmiech”

Wydawnictwo Muza
Data premiery: 18.05.2022
Liczba stron: 352
ocena: 9/10