Jenny Han „Bez Ciebie nie ma lata” (Lato #2)

bez ciebie nie ma lata
Obraz Andy Bay z Pixabay

Kto czekał na dalsze losy Belly i Conrada, bohaterów „Tego lata stałam się piękna”? Jeśli myślicie, że wiecie czego się spodziewać po „Bez Ciebie nie ma lata„, to się mylicie. Ja też się myliłam.

W ciągu ostatniego roku Belly przeżyła najpiękniejsze dni swojego życia. Przeżyła też najgorsze. A teraz nadeszło lato, a ona  po raz pierwszy nie spędzi go w wakacyjnym domu przy plaży, gdzie do tej pory spędzała każde wakacje razem z bratem, mamą, jej przyjaciółką i jej dwoma synami: Jeremiahem i Conradem. Może lato w mieście i przebywanie z przyjaciółką pozwolą jej zapomnieć o niespełnionej miłości?

Ta część była o wiele bardziej gorzka, mniej w niej było wakacyjnych momentów, choć i takie się pojawiały, więcej wspomnień z ostatniego roku. Wydarzeń, które doprowadziły do tego lata. Liczyłam na więcej nastoletniej lekkiej historii miłosnej, dostałam historię, która wycisnęła mi łzy. Sprawiła, że zrozumiałam Belly i jeszcze bardziej ją polubiłam. I chociaż zdarzało się jej podejmować głupie decyzje, to już nie była tamta szesnastolatka, miniony rok bardzo ja zmienił. Ale nie zmienił jednego – jej miłości.

Zupełnie nie spodziewałam się tego, co dla Belly zaplanowała autorka. I nie mogę się doczekać, żeby przeczytać „Dla nas zawsze będzie lato” i dowiedzieć się, jak potoczy się jej love story. Bo na ten moment nic nie jest przesądzone i ta historia może pójść w każdym kierunku!

Serię „Lato” chciałam na początku polecać Wam jako wakacyjne lekkie czytadełko dla młodzieży, bo świetnie się je czyta. Okazało się jednak, że te historie wcale nie były leciutkie i głupiutkie, te powieści wywołały we mnie mnóstwo emocji i przywołały wiele wakacyjnych wspomnień sprzed lat. Ale znajdziecie w nich też oczywiście letni, przyjemny klimat domku przy plaży.

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję księgarni internetowej taniaksiążka.pl. Polecam, zanim sięgnięcie po „Bez Ciebie nie ma lata”, najpierw przeczytać „Tego lata stałam się piękna” i poznać rok młodsza Bellę oraz jej wspomnienia z wakacyjnego domu, w którym po raz pierwszy się zakochała. A jeśli macie ochotę na inne powieści młodzieżowe, również znajdziecie je na stronie księgarni.

Jenny Han „Bez Ciebie nie ma lata”
Tytuł oryginalny: It’s Not Summer Whitout You
Tłumaczenie: Matylda Biernacka
Wydawnictwo Young
Data premiery: 15.06.2022
Liczba stron: 304
ocena: 8/10