Ilona Gołębiewska „Twoja tajemnica” / Ewa

Twoja tajemnica
/pixabay/

Po raz kolejny miałam przyjemność spędzić miłe chwile z powieścią autorstwa Ilony Gołębiewskiej – tym razem z jej najnowszą książką „Twoja tajemnica”. Autorka bestselerowych powieści obyczajowych, takich jak „Pozwól mi kochać” czy „Pragnienia”, swoją twórczością daje wytchnienie i pozwala na moment zapomnieć o trudach otaczającego nas świata.

Ewa Kuszewska mieszka i pracuje w Warszawie na stanowisku dyrektora w agencji konsultingowej. Odnosi sukcesy nie tylko w życiu zawodowym, ale również w prywatnym. Jest w związku z miłością swojego życia, Markiem i razem planują ślub. Idealne życie i plany na przyszłość zostają nieoczekiwanie przerwane przez dwa wydarzenia. Pierwszym jest pojawienie się w pracy nowej pracownicy Oliwii. Kobieta dostała pracę po znajomości i czuje się w firmie bardzo pewnie. Ewidentnie wpadł jej w oko Marek i Ewie zaczyna to coraz bardziej przeszkadzać. W idealnym jak dotąd związku, zaczynają się nieporozumienia i narzeczeni powoli oddalają się od siebie. Gdyby problemów było mało, to Ewa dostaje niespodziewany telefon o śmierci swojego ojca. Jest zmuszona wrócić do rodzinnego Zalesia i pozałatwiać wszystkie sprawy. Nie jest to dla niej łatwe, bo z ojcem nie utrzymywała kontaktu. Wracają również do niej wspomnienia o tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się w jej rodzinnym domu. Musi się również zmierzyć ze swoją pierwszą miłością, która zakończyła się nie najlepiej. Przeszłość powraca i wywraca uporządkowany świat Ewy do góry nogami.

Uwielbiam książki autorstwa Pani Ilony, bo jej powieści są o życiu codziennym, a po mimo to nieoczekiwane zwroty akcji potrafią zaskoczyć. Jej pióro jest tak lekkie, że czytelnik przewraca stronę za stroną i nawet nie wie, kiedy skończy czytać. Jak w każdej powieści autorki, znajdziemy w niej również wiele przemyśleń, które możemy odnieść do swojego życia:

„Czasami ludzie się gubią. Z różnych powodów. Bo na przykład chcą być dla kogoś mili albo ten ktoś uśpił ich czujność lub zwyczajnie wykorzystuje drugą osobę do swoich celów.”

Autorka w bardzo umiejętny sposób potrafi ubrać w słowa rzeczy z pozoru oczywiste, ale robi to tak, że trafią do każdego z nas. „Twoja tajemnica” to wspaniała historia, która zachwyci każdego. Zdecydowanie polecam:)

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

Ewa

Ilona Gołębiewska „Twoja tajemnica”

Wydawnictwo Muza
Data premiery: 23.02.2022
Liczba stron: 320
ocena: 9/10