TOP 7: najlepsze książkowe komedie romantyczne

najlepsze książkowe komedie romantyczne

Zbliżają się Walentynki, dlatego dziś mam dla Was listę moich ulubionych komedii romantycznych. Ale uwaga, nie filmowych, tylko książkowych!

Kiedyś bez trudu poleciłabym wam 7 najlepszych filmowych komedii romantycznych, razem z przyjaciółką uwielbialiśmy je oglądać w sobotnie wieczory, najlepiej kilka razy ten sam. Dziś na myśli przychodzą mi jedynie „Masz wiadomość” i „To właśnie miłość”, no może jeszcze „Bezsenność w Seattle”, a jak się dobrze zastanowić to jeszcze „Bridget Jones”.

Jednak teraz, po całym dniu domowego harmidru, najbardziej relaksuje mnie chwila ciszy z książką. A jako, że od jakiegoś czasu najbardziej podobają mi się takie idealne miłosne książkowe historie, to dziś pojawiły się tu właśnie takie. Są ciepłe, romantyczne, zabawne, no i oczywiście dobrze się kończą. Do mojego zestawienia TOP 7: najlepsze książkowe komedie romantyczne wybrałam takie, które nie koncentrują się na żadnej tragedii, książki Katherine Center albo Abby Jimenez są świetne, jednak w tle rozgrywają się bardzo trudne wydarzenia, a bohaterowie muszą podejmować trudne decyzje. Książki zakwalifikowane przeze mnie jako komedie romantyczne muszą być lżejsze, mogą wycisnąć tylko jedną łezkę wzruszenia, ale przede wszystkim muszą wywoływać uśmiech i otulać jak ciepły kocyk. I takie właśnie wrażenie zrobiły na mnie książki, które Wam przedstawię. Każdą z nich chętnie zobaczyłabym na dużym ekranie. I każdą z nich jeszcze nie jeden raz przeczytam.

Książki ułożone są chronologicznie, od najnowszej, którą przeczytałam, te podlinkowane prowadzą do moich recenzji.

TOP 7: najlepsze książkowe komedie romantyczne
1. Sarah Hogle „Miłosny układ”
2. Christina Lauren „Miłość na Święta”
3. Mhairi McFarlane „Miłość na później”
4. Emily Henry „Beach Read”
5. Lia Louis „Moja droga Emmie Blue”
6. Rachel Winters „Co powiesz na spotkanie”
7. Penny Reid „Randka z Homo Sapiens”