Peter Mohlin i Peter Nystrom „Druga siostra” / Ewa

druga siostra
pixabay

„Druga siostra” szwedzkiego duetu: Peter Mohlin i Peter Nystrom to kryminał, który trochę irytował mnie od pierwszej strony. Wszystko było takie niejasne i pozornie nie związane ze sobą, ale dzięki temu nie mogłam się od niego oderwać, bo jednak chciałam się dowiedzieć, co wydarzy się dalej. To druga część cyklu z Johnem Adderleyem, jednak dowiedziałam się tego dopiero po przeczytaniu i nie przeszkadzało mi to w lekturze.

Alicia Bjelke to młoda zdolna programistka, która razem z siostrą założyła firmę. Stworzyły cieszącą się ogromnym powodzeniem aplikację randkową Raw, która odbiega standardem od innych portali randkowych. Siostry po mimo, że pracują razem, to dzieli je praktycznie wszystko. Stella to wytworna i piękna młoda kobieta ciesząca się ogromnym powodzeniem u obu płci. Alicie jest za to zamknięta w sobie i stroni od towarzystwa, a wszystko przez jej zdeformowaną twarz. Jest kompletnie podporządkowana siostrze i całkowicie od niej zależna. Gdy pewnego dnia Stella zostaje brutalnie zamordowana, Alicia nie może się z tym pogodzić. Co gorsza, podejrzewa, że może być następna.

Sprawę morderstwa otrzymuje były agent FBI Johon Adderley, który ukrywa się pod nową tożsamością. Ciągle musi zmagać się z przeszłością i mimo chęci ucieczki, musi zostać i rozwikłać sprawę. Walczy o normalne życie, ale nie jest w stanie poświęcić śledztwa w imię własnego dobra. Sytuacja komplikuje się coraz bardziej, a każdy z bohaterów walczy o przetrwanie i szansę na lepsze jutro.

Jest to powieść zdecydowanie wielowątkowa, która charakteryzuje się intrygującym klimatem, gdzie nic nie jest oczywiste, a zakończenie po prostu wbija w fotel. Akcja jest dynamiczna, ale momentami zwalnia, budując odpowiedni nastrój. Dzięki temu, że historię poznajemy z perspektyw różnych osób, możemy ją dogłębnie poznać. Wczuwamy się w perypetię drugiej siostry i byłego agenta FBI. Poznajemy ich obecne życie, jak również ich przeszłość. Obydwoje walczą o przetrwanie i zrobią wszystko, żeby mimo wszystko przeżyć. Autorzy postarali się, aby czytelnik nie nudził się podczas czytania, bo ciągle zaskakują nowymi wątkami, dzięki czemu książkę czyta się rewelacyjnie.

Rozterki psychologiczne bohaterów, rozwijająca się akcja i nieprzewidywalne zakończenie zachęca do przeczytania „Drugiej siostry” od deski do deski. Zdecydowanie polecam, bo na pewno momentami będziecie zaskoczeni!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Czarna Owca.

Ewa

Peter Mohlin i Peter Nystrom „Druga siostra”

Tytuł oryginalny: Den Andra Systern
Tłumaczenie: Maciej Muszalski

Wydawnictwo Czarna Owca
Data premiery: 26.01.2022
Liczba stron: 368
ocena: 8/10