Recenzja Ewy: Keri Beevis „Zamilknij na zawsze”

zamilknij na zawsze
Obraz Free-Photos z Pixabay

Lila Amberson jako jedyna przeżyła wypadek samochodowy, który spowodował jej chłopak. Prócz niego zginęła również siedemnastoletnia Stephanie, która kierowała drugim autem. Jack Foley znany autor powieści sensacyjnych rozpacza po śmierci siostry i za wszelką cenę chce znaleźć sprawcę jej śmierci. Lila niewiele pamięta z tego dramatycznego wydarzenia i po wyjściu ze szpitala stara się ze wszystkich sił dojść do siebie, i wrócić do dawnego życia. Ze względu na targające ją wyrzuty sumienia postanawia pójść na pogrzeb nastolatki. Poznaje tam Jacka, który był bratem Stephanie. Dochodzi pomiędzy nimi się konfliktu i kobieta żałuje, że w ogóle się tam pojawiła… Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że zawdzięcza życie Richardowi Grugerowi, który uratował ją z tonącego auta. Po wyjściu ze szpitala postanawia się z nim spotkać i podziękować za wszystko, bo czuje wobec niego ogromy dług wdzięczności za wszystko, a w szczególności za uratowanie życia.

W życiu Lili dzieją się różne niewytłumaczalne rzeczy, które powodują, że kobieta zaczyna obawiać się o swoje życie. Nieoczekiwanie ocalała z katastrofy kobieta i brat zmarłej nastolatki łączą siły, żeby na własną rękę poznać i wyjawić powody wypadku.

„Zamilknij na zawsze” autorstwa Keri Beevis to przyjemny thriller z elementami romansu. Książkę czytało się bardzo dobrze, bo fabuła jest naprawdę bardzo ciekawa, a akcja jest dość dynamiczna, więc czytelnik na pewno nie będzie się nudził. Styl autorki też bez zarzutu – postacie opisane są bardzo realistycznie i ciekawie, a sposób narracji zachęca do przewracania kolejnych stron. W lekturze znajdziemy odrobinę napięcia i zakończenie, które czytelnik niby podejrzewa, ale jednak na końcu zostaje zaskoczony. W trakcie czytania odkrywamy, że ten wypadek nie był przypadkiem i powoli poznajemy wszystkie jego aspekty.

Ogólnie nie mam się czego przyczepić w tej historii, ale czegoś mi w niej zabrakło. Niby wszystko jest ok, bo była intryga, romans i akcja, ale mi osobiście zabrakło jakiegoś WOW. Generalnie polecam, bo książka jest warta przeczytania, ale dla mnie jest to pozycja z gatunków na raz.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

Ewa

Keri Beevis „Zamilknij na zawsze”

Tytuł oryginalny: Dying To Tell

Tłumaczenie: Paweł Wolak

Wydawnictwo Muza
Data premiery: 16.06.2021
Liczba stron: 480
ocena: 8/10