Recenzja Ewy: Jennifer Hillier „Ty będziesz następna”

ty będziesz następna
Obraz Henryk Niestrój z Pixabay

Myślisz, że masz już wszystko, świat stoi przed tobą otworem i nic nie jest w stanie zburzyć twojego idealnego życia? Nic bardziej mylnego. Przeczytaj „Ty będziesz następna” Jennifer Hillier, to przekonasz się, że przeszłość zawsze Cię dopadnie i zburzy twoje uporządkowane z pozoru życie.

Georgina ma idealne życie i bogatego narzeczonego, z którym planuje ślub. Robi karierę w firmie farmaceutycznej, gdzie pracuje jako dyrektor i jest twarzą firmy. Nieoczekiwanie zostaje oskarżona o współudział w morderstwie i zostaje aresztowana przez dawnego przyjaciela Kaisera. Jest winna śmierci swojej przyjaciółki Angeli, która zniknęła 14 lat wcześniej, a jej szczątki zostały dopiero teraz odnalezione w lesie za domem, w którym wychowywała się Geo. Za morderstwo odpowiedzialny jest seryjny zabójca Calvin James, zwany Dusicielem ze Sweetbay. Kobieta pomogła mu w ukryciu zwłok przyjaciółki, bo była z nim w toksycznym i pełnym przemocy związku. Gdy kobieta wychodzi na wolność, musi nadal mierzyć się z przeszłością i postarać się ułożyć sobie życie na nowo.

Jest to moje drugie po „Małych sekretach  spotkanie z tą autorką i muszę przyznać, że Jennifer Hillier po raz kolejny napisała znakomitą lekturę. „Ty będziesz następna” to rewelacyjny thriller psychologiczny, który porywa od pierwszej strony i trzyma w napięciu do ostatniej. Historię poznajemy z perspektywy Geo i Kaisera, więc mamy lepszy obraz wszystkich wydarzeń. Dowiadujemy się o ich rozterkach i emocjach, które przeżywają w danej chwili. W świetny sposób jest pokazane jak zmieniają się relację pomiędzy dawnymi bliskimi przyjaciółmi na przestrzeni lat. Losy głównej bohaterki to wyśmienity opis psychologicznych zmian zachodzących w człowieku. Jako młoda dziewczyna znalazła się pod wpływem starszego mężczyzny. Stworzyła z nim związek, który był toksyczny, a momentami bardzo brutalny. Calvin uzależnił ją od siebie, a ona jako młoda zakochana dziewczyna nie potrafi uwolnić się z tej relacji. Później pokazana jest jako młoda, ciężko pracująca kobieta, która odnosi sukces. Życie zatacza krąg i znowu staje nad przepaścią. Autorka w sposób bardzo realistyczny opisała jej pobyt w więzieniu i warunki tam panujące. Opis jej osobowości, zmian w niej zachodzących na tle całej historii po prostu znakomity.

„Ty będziesz następna” to olśniewająca powieść i koniecznie trzeba ją przeczytać. Fabuła momentami mrozi krew w żyłach, a jednocześnie wyzwala wiele emocji. Czytając odkrywamy kolejne tajemnice, a gdy dochodzimy do końca i myślimy, że nic nas nie zaskoczy, to okazuje się, że jesteśmy w błędzie. Zakończenie po prostu zwala z nóg, bo czegoś takiego się nie spodziewałam. Zdecydowanie godne polecenia, ale zanim zaczniecie czytać to zarezerwujcie sobie dużo czasu, bo nie będziecie mogli się oderwać.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

Ewa

Jennifer Hillier „Ty będziesz następna”

Tytuł oryginalny: Jar of Hearts

Tłumaczenie: Beata Słama

Wydawnictwo Muza
Data premiery: 14.04.2021
Liczba stron: 416
ocena: 9/10