Recenzja Ewy: Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara „Nieosiągalny”

nieosiągalny
Obraz Hans-Jürgen Münzer z Pixabay

„Nieosiągalny” to książka napisana przez duet składający się z dwóch pań: Eweliny Nawar i Małgorzaty Falkowskiej. Jest to urocza historia o miłości, która na pierwszy rzut oka nie ma racji bytu. Wiliam jest księciem europejskiego państwa i wiedzie beztroskie życie. Olimpia pracuje jako kelnerka, a jej pasją są książki. Spotykają się na przyjęciu, gdzie on jest gościem, a ona ich obsługuje. Wieczór kończy się wspólnym spacerem po Toruniu. Po mimo dzielących ich różnic ich znajomość na tym się nie kończy, a wręcz przeciwnie przybiera nieoczekiwany obrót.

Przyznam, że jak zaczęłam czytać, to na początku myślałam, że wpadła mi w ręce polska wersja „50 twarzy Greya”, ale szybko okazało się, że moje wrażenie było mylne. Jest to historia jak z bajki o Kopciuszku. Nie ma może złej macochy i wrednych sióstr, ale jest nadopiekuńczy ojciec, któremu się wydaje, że wszystko wie najlepiej. Fabuła jest przewidywalna i mega cukierkowa, a czasami wręcz przesłodzona, ale zupełnie mi to nie przeszkadzało. Zbliżają się walentynki i książka jest jak najbardziej na czasie, bo czasami warto przeczytać coś lżejszego. Książkę przeczytałam w jeden wieczór, bo styl autorek jest bardzo przyjemny, a i historia ciekawa, mimo iż nie zaskakuje.

Na plus muszę dodać fakt, że historię poznajemy z perspektyw różnych bohaterów. Uwielbiam to, bo pozwala nam to jeszcze bardziej zagłębić się w historii. Tutaj mamy spojrzenie z punktu widzenia Wiliama i Olimpii, dzięki czemu poznajemy ich lepiej i możemy zrozumieć ich motywy. Rewelacyjne są dialogi, które czasami burzą romantyczny nastrój, bo są takie przezabawne. A opis spotkania rodziny królewskiej z Olimpią i jej przyjaciół jest po prostu przekomiczny.

Historia jak to w bajkach bywa kończy się oczywiście szczęśliwie. Zakończenie jest tak skonstruowane, że można się spodziewać kontynuacji historii. Dobrze, bo jestem ciekawa dalszych losów głównych bohaterów i ich przyjaciół, chętnie się dowiem o ich dalszym życiu. Podsumowując, jest to książka na raz, bo czyta się ją szybko i raczej po nią więcej nie sięgnę, ale cieszę się, że miałam przyjemność ją przeczytać. Czy polecam? Zdecydowanie, bo każdy z nas marzy o wielkiej miłości i czytając tą powieść można sobie pomarzyć, że może jest to możliwe…

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Akurat.

Ewa

Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara „Nieosiągalny”

Wydawnictwo Akurat
Data premiery: 03.02.2021
Liczba stron: 320
ocena: 8/10