Recenzja Ewy: E.G. Scott „Dlaczego właśnie ja” #przedpremierowo

dlaczego właśnie ja
Obraz Nawal Escape z Pixabay

Po świetnym thrillerze  „Nic o mnie nie wiesz” prawie rok musiałam czekać na kolejną książkę napisaną przez E.G. Scotta (to pseudonim literacki Elizabeth Keenan i Grega Wandsa). „Dlaczego właśnie ja” to thriller psychologiczny, który po prostu trzeba przeczytać, zresztą po tym duecie nie można spodziewać niczego innego jak fantastycznej i trzymającej w napięciu lektury.

Główna bohaterka to Charlotte Knopfler, której kariera dynamicznie się rozwijała i miała szansę stać się jednym z najlepszych neurochirurgów w kraju. Niestety, po śmierci jej młodej pacjentki na stole operacyjnym wszystko się zmienia. Całkowicie odmienia swoje życie i porzuca na zawsze medycynę. Razem ze swoją najlepszą przyjaciółką Rachel prowadzą teraz gabinet, w którym zajmują się akupunkturą i masażami. Dodatkowo Charlotte aktywnie udziela się na czacie dla kobiet po przejściach. Daje jej to wiele ukojenia, bo jest w psychicznej rozsypce. Do tego skomplikowane relacje z matką wszystko pogarszają. Pewnego dnia policja prosi ją o identyfikację zwłok. Kobieta jest przerażona, bo myśli, że chodzi o jej ukochanego. Okazuje się, że to młoda kobieta, która wskazała ją jako kontakt w nagłych wypadkach. Jest to dla niej kompletnie nieznana osoba i przez to życie Charlotte jeszcze bardziej się komplikuje, bo policja uważa ją za podejrzaną w sprawie śmierci młodej kobiety.

Jest to moje drugie spotkanie z tym duetem pisarzy i muszę przyznać, że każda kolejna książka coraz bardziej przypada mi do gustu. Przeczytałam ją w jeden weekend, bo naprawdę nie mogłam się oderwać, a poza tym napisana jest takim stylem, że czyta się ją błyskawicznie. Fabuła jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Akcja jest dynamiczna, ale momentami zwalnia, żeby dać czytelnikowi odrobinę wytchnienia. Całą historię widzimy oczami czterech bohaterów: Charlotte, jej przyjaciółki Rachel oraz dwójki detektywów Silvestri i Wolcotta. Dzięki temu historia wzbudza w nas wiele emocji, bo ją widzimy z perspektywy różnych osób.

Książkę czytało mi się rewelacyjnie, a wisienką na torcie było zakończenie. Zaskakujące i nie do przewidzenia. Po prostu majstersztyk. Zdecydowanie polecam i już nie mogę się doczekać kolejnej pozycji tego rewelacyjnego duetu.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

E.G. Scott „Dlaczego właśnie ja”

Tytuł oryginalny: In Case of Emergency

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik

Wydawnictwo Muza
Data premiery: 27.01.2021
Liczba stron: 480
ocena: 10/10