„Niegrzeczne święta” – zbiór opowiadań

niegrzeczne świętaW grudniu królują u mnie historie w świątecznym klimacie, przeczytałam ich już całkiem sporo (no dobra, w tym roku dopiero pięć, ale jeszcze trochę czasu do świąt zostało i jeszcze kilka tytułów czeka na czytniku) i cieszę się, że „Niegrzeczne święta” otrzymane od Taniejksiążki.pl mogę zaliczyć do tych bardziej udanych. Dziewięć autorek i jeden autor (!): Meg Adams, Anna Langner, Robert Ziębiński, Emilia Szelest, Ewelina Dobosz, Beata Majewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Justyna Chrobak, Kinga Litkowiec i Agnieszka Lingas-Łoniewska, napisało gorące opowiadania rozgrywające się w okresie świątecznym.

Po raz pierwszy czytałam erotyczne opowiadanie napisane przez mężczyznę i muszę przyznać, że Robert Ziębiński poradził sobie z tym bardzo dobrze. Było gorąco i intrygująco. Zresztą sporo opowiadań z tego zbioru naprawdę robiło dobre wrażenie, np. „Świąteczna ucieczka” Meg Adams albo „Dziewczyna pod choinkę” Anny Langner wzbudziły mój zachwyt. Historia złodziejki i mężczyzny, który pomagał jej w ucieczcie Meg Adams zaciekawiła mnie na tyle, że od razu sięgnęłam po najnowszą powieść autorki. Naprawdę właśnie tego oczekiwałam, gdy sięgałam po opowiadania, które miały być niegrzeczne. Między bohaterami było gorąco, aż iskrzyło!

Niestety, nie wszystkie historie były utrzymane na tym samym poziomie, niektóre były łagodniejsze. I wśród nich część mimo wszystko mi się podobała i czytałam je z przyjemnością, a część czytałam tylko po to, by dobrnąć do końca. Opowiadanie Katarzyny Bereniki Miszczuk należało do tej pierwszej grupy. Choć scena seksu była delikatna, tak cała historia, trochę w klimacie post-apo, zainteresowała mnie. Czy to zalążek pomysłu na nową serię? W mój gust za to zupełnie nie trafiło opowiadanie Beaty Majewskiej, chociaż kiedyś czytałam jej powieść i zrobiła na mnie całkiem dobre wrażenie.

Muszę jeszcze wspomnieć o wydaniu tej książki, bo wpadła mi w oko nie tylko ze względu na jagodową (no dobra, fioletową) okładkę ze złoceniami. Jeśli lubicie powieści, w których działa magia świąt, dając szansę miłości (pożądaniu czy zauroczeniu – nazwijcie to jak chcecie), to w tej różnorodności wśród autorów „Niegrzecznych świąt” na pewno znajdziecie historie, które do Was trafią. Dlatego polubiłam opowiadania, zawsze to okazja żeby zapoznać się z próbką twórczości pisarzy. A jeżeli spodoba Wam się opowiadanie którejś z autorek (albo autora!), ich powieści znajdziecie wśród innych książek dla kobiet w księgarni TaniaKsiążka.pl.

„Niegrzeczne święta”

Wydawnictwo Kobiece
Data wydania: 12.11.2020
Liczba stron: 432
ocena: 8/10