Recenzja Ewy: Iwona Blecharczyk „Trucking Girl”

trucking girl
Obraz Elias Sch. z Pixabay

„Trucking girl” to autobiograficzna opowieść Iwony Blecharczyk opowiadająca o tym, jak 70-metrową ciężarówką przemierzyła świat. Jest to niesamowita historia atrakcyjnej kobiety, która od kilku lat jest zawodowym kierowcą. W życiu zasmakowała wielu różnych przygód i rozwijała wiele pasji. Zdobyła tytuł miss Podkarpacia, była nauczycielką angielskiego oraz prowadziła z przyjaciółką biznes odzieżowy. Moda to jest jej druga pasja, bo pierwszą jest podróżowanie i wolność, jaką daje jej prowadzenie ciężarówki. W swej książce zabiera nas w wyprawę życia przez Europę, Stany i Kanadę i w podróż, która nadal trwa….

Jest to niesamowita historia o kobiecie, która wbrew stereotypom postanowiła zostać zawodowy kierowcą – zajęciem zdecydowanie zdominowanym przez mężczyzn. Opowiada o swoim szczęśliwym dzieciństwie, o swoich pasjach i pragnieniach. Dzięki niej dowiadujemy się od kuchni jak wygląda praca zawodowego kierowcy. Na początku nie zamierzała pisać książki o sobie i swoim życiu, chociaż miała takie propozycje. To w mediach społecznościowych dzieliła się z innymi swoimi przeżyciami i przygodami. Nadszedł czas pandemii i wtedy postanowiła, że książka to jednak dobry pomysł, aby opowiedzieć o swoim życiu. Dowiadujemy się wiele historii o niej i poznajemy perypetie innych kierowców. Mamy okazję również zapoznać się z trudami, z którymi musi zmagać się zmagać w życiu codziennym. W czasie pandemii trudności te są jeszcze większe i urastają do rangi problemu, bo kierowcy zmagają się z wieloma dodatkowymi problemami, takimi jak na przykład dostęp do łazienki.

Książkę czyta się błyskawicznie, bo jest napisana w lekki i interesujący sposób, a historia szybko wciąga. Dodatkowo czytanie urozmaicają fotografię z prywatnego archiwum autorki. Pani Iwona to kobieta odważna i całkowicie oddana swojej pasji, jaką jest jej praca. Walczy o lepszy byt wszystkich kierowców. Jest drugą, po Martynie Wojciechowskiej, Polką której przyznano tytuł Barbie Shero. Podziwiam autorkę za jej upór oraz dążenie do wcześniej wytyczonych celów, ale przede wszystkim za odwagę i pasję. Książkę polecam, bo dzięki niej przeżyjecie niesamowitą podróż 70-metrową ciężarówką przez cały świat, a prowadzić was będzie niesamowita Trucking girl.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

Ewa

Iwona Blecharczyk „Trucking Girl”

 

Wydawnictwo Muza
Data premiery: 28.10.2020
Liczba stron: 320
ocena: 8,5/10