KotBorysCzyta: Lauren North „Zdrada doskonała”

zdrada doskonała
Obraz shanghaistoneman z Pixabay

Tess jest załamana po tragicznej śmierci swojego męża. Mark leciał samolotem, którego pilot po załamaniu nerwowym, postanowił popełnić samobójstwo. Młoda kobieta nie radzi sobie z tym dobrze, a tak właściwie nie radzi sobie z tym w ogóle. Na szczęście w tej trudnej  chwili przy życiu trzyma ją jeszcze syn Jamie, to dla niego wspina się na wyżyny swoich możliwości i wstaje codziennie z łóżka.

Pewnego dnia do drzwi Tess puka Shelly – wolontariuszka fundacji, która pomaga ludziom nieradzącym sobie ze stratą bliskich osób. Kobiety szybko się zaprzyjaźniają, a obecność Shelly naprawdę ma pozytywny wpływ na życie młodej wdowy. I kiedy wszystko zaczyna się układać coraz lepiej, w życiu Tess zaczynają się dziać niepokojące i podejrzane rzeczy, które sprawiają, że zaczyna mieć wątpliwości w szczere intencje swojej nowej przyjaciółki… Całej sytuacji nie polepsza Ian – natarczywy brat Marka, który po jego śmierci usiłuje odzyskać pieniądze, które rzekomo mu pożyczył. 

Muszę przyznać, że „Zdrada doskonała” autorstwa Lauren North nie od razu mi się spodobała. Na początku miałam wrażenie, że akcja toczy się bardzo wolno i monotonie, co mnie trochę irytowało. Jednak kiedy zaczęłam rozumieć, o co tak naprawdę chodzi i połączyłam ze sobą wszystkie te informacje i drobne szczegóły, które pojawiały się w książce, nie mogłam się od niej oderwać.

Autorka przedstawiła nam całą historię z punku widzenia głównej bohaterki. Narracja w pierwszej osobie pozwala nam poznać myśli Tess, poczuć jej bezsilność, ból  i strach. Natomiast fragmenty zeznań Shelly i Iana oraz relacji Tess z dnia, w którym została dźgnięta nożem, wstawione pomiędzy rozdziałami, podsycają ciekawość i skłaniają do przeczytania kolejnych rozdziałów. Napięcie buduje również odliczanie do dnia urodzin jej syna Jamiego, w którym powinniśmy się dowiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło…

„Zdrada doskonała” to świetny thriller psychologiczny. Lauren North naprawdę się postarała budując portret psychologiczny głównej bohaterki. Jej ból po stracie męża i bezsilność, z którą nie mogła sobie poradzić były tak realne, że aż czasami miałam ochotę ją przytulić i powiedzieć, że wszystko będzie dobrze… Pomysł na fabułę bardzo ciekawy, a zakończenie na pewno zaskoczy niejednego, zwłaszcza jeśli zasugeruje się tytułem książki i będzie próbował odgadnąć, kto tak naprawdę zdradził kogo…

Krótkie rozdziały, które kończą się w odpowiednich momentach oraz doskonale stopniowane napięcie sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. „Zdrada doskonała” to lektura, którą na pewno warto przeczytać- szczerze polecam.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu W.A.B.

Kot Borys Czyta

Lauren North „Zdrada doskonała”
Tytuł oryginalny: The Perfect Betrayal
Tłumaczenie:  Agnieszka Walulik

Wydawnictwo W.A.B.
Data premiery : 29.07.2020
Liczba stron: 384
ocena: 8/10