Recenzja Ewy: E. G. Scott „Nic o mnie nie wiesz”

nic o mnie nie wiesz
Obraz Enrique Meseguer z Pixabay

Rebecca i Paul są szczęśliwym małżeństwem z wieloletnim stażem, pięknym domem i udaną karierą. Prowadzą wręcz sielankowe życie i są po prostu idealną rodziną. Wszystko jednak ma swój koniec i jak to w życiu bywa nic co dobre, nie trwa wiecznie. Po dwudziestu latach wspólnego życia i przed zbliżającą się rocznicą ślubu ich idealne życie okazuje się tylko pozorne. Rebecca jest uzależniona od leków i niespodziewanie zostaje zwolniona z pracy. Paul traci swoją firmę i ukojenie znajduje w ramionach innej kobiety. Jak zakończy się to małżeństwo z pozoru idealne, ale tak naprawdę pełne kłamstw i niedomówień? Do tego wszystkiego w grę wchodzi inna kobieta, która nie zamierza opuścić kochanka i coraz bardziej go osacza. Jaką intrygę wymyśli lekomanka Rebecca w obawie, że mąż ją porzuci dla kochanki?

„Nic o mnie nie wiesz” to mroczny i wciągający thriller psychologiczny E.G Scott, który jest pseudonimem literackim pary pisarzy z Nowego Jorku: Elizabeth Keenan i Greg Wands. Historia Rebekki i Paula, tego z pozoru idealnego małżeństwa jest bardzo interesująca, bo jak najbardziej życiowa. Tu nic nie jest takie, jak się początkowo wydaje. Poszczególne postacie poznajemy z perspektywy ich życia codziennego i ich przemyśleń. Sposób prowadzenia narracji jest bardzo intrygujący. Szczególnie spodobało mi się, jak zostały opisane relacje między bohaterami i towarzyszące im emocje.

Jedynym minusem dla mnie było to, że akcja na początku była dość mało dynamiczna jak na thriller, ale na szczęście potem się zdecydowanie rozkręca i czyta się ją z wielkim zainteresowaniem. Zwłaszcza, że autorzy w pewnym momencie zmienili sposób narracji i piszą „przed” i „po”. Dodaje to dodatkowego smaku i zdecydowanie uatrakcyjnia książkę. Plusem jest także zakończenie, zupełnie nie spodziewałam się takiego rozwiązania. „Nic o mnie nie wiesz” to typowy thriller psychologiczny i gorącą polecam tę pozycję wszystkim miłośnikom tego gatunku. Natomiast zwolennicy mocniejszych thrillerów mogą czuć mały niedosyt po przeczytaniu.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

Ewa

E. G. Scott „Nic o mnie nie wiesz”

Tytuł oryginalny: The Woman Inside
Tłumaczenie: Jacek Żuławnik

Wydawnictwo Muza
Data premiery: 29.01.2020
Liczba stron: 488
ocena: 8/10