KotBorysCzyta: Christi Daugherty „Piękne ciało”

piękne ciało
Obraz Rudy and Peter Skitterians z Pixabay

Na Savanah Street dochodzi do morderstwa. W tej turystycznej dzielnicy w środku nocy zostaje zastrzelona kobieta – Naomi Scott – młoda studentka prawa. Jak się okazuje dziewczyna dorabiała również jako kelnerka w barze BIBLIOTEKA wraz z Bonnie, przyjaciółką reporterki kryminalnej Harper McClain. Obie kobiety pojawiły się na miejscu zbrodni jako jedne z pierwszych i to właśnie Bonnie rozpoznała ofiarę.

Harper jako reporterka działu kryminalnego próbuje się dowiedzieć jak najwięcej o tej zbrodni, by móc napisać o tym artykuł do gazety, w której pracuje. Niestety policja nie ma zbyt wielu tropów, a głównym podejrzanym jest chłopak Naomi, wbrew temu co sugeruje ojciec ofiary. Jerrod Scott jest przekonany, że mordercą jego córki jest Peyton Anderson, syn byłego prokuratora okręgowego, z którym dziewczyna kiedyś się spotykała. Pomimo mocnego alibi jakie ma chłopak, McClain jest przekonana o jego winie i udowodnienie tego stało się jej obsesją… Próbując dojść prawdy, młoda reporterka ściąga kłopoty nie tylko na siebie, ale także na redakcję, w której pracuje. Nie pomagają jej również napięte relacje jakie ma z miejscową policją po poprzedniej sprawie, w którą się zaangażowała.

Jednak śledztwo w sprawie zabójstwa Naomi Scott nie jest jedynym zmartwieniem jakie ma Harper McClain. Kolejna próba włamania do jej domu, ciągłe poczucie, że jest obserwowana i dokumenty podrzucone do jej auta świadczą o tym, że nierozwiązane sprawy z przeszłości powracają…

Czy jej przeczucie w sprawie morderstwa jest słuszne  i uda jej się udowodnić winę Peytona Andersona pomimo wpływów jego ojca? I czy rozwiąże zagadkę tajemniczego mężczyzny, który prześladuje ją od roku?

„Piękne ciało” jest drugą częścią opowiadającą o losach reporterki kryminalnej Harper McClaim (pierwszą książką, w której poznajemy bohaterkę jest „Echo morderstwa”). Nie musimy się jednak martwić sięgając po tę lekturę nieznajomością jej pierwszej części ponieważ Christi Daugherty dobrze wprowadza nas w każdy wątek, który związany jest z poprzednia książką. Zakończenie z jakim pozostawia nas autorka sugeruje również, że będzie kolejna część serii i na pewno chętnie po nią sięgnę, aby poznać dalsze losy Harper McClain.

„Piękne ciało” może nie jest najlepszym kryminałem jaki do tej pory czytałam, ale pomysł na przedstawienie śledztwa z perspektywy reporterki jest bardzo ciekawy, tym bardziej że w wielu książkach dziennikarze są zazwyczaj pokazywani z niezbyt dobrej strony. Zawsze kojarzą nam się z ludźmi bez serca i nie znającymi granic, którzy potrafią zrobić wszystko dla dobrego artykułu, a ich praca bardziej szkodzi niż pomaga policji. W tym przypadku główna bohaterka wykazuje może nawet większe zaangażowanie i odwagę w śledztwie niż organy ścigania, a jej poświęcenie i determinacja dostarcza wielu pomocnych dowodów.

„Piękne ciało” to książka, którą czyta się lekko i przyjemnie, a ciekawość i napięcie rośnie z każdą stroną. Warto sięgnąć po twórczość Christi Daugherty i zapoznać się z losami głównej bohaterki, która pozwala nam spojrzeć na zbrodnie z innej perspektywy. Takie małe urozmaicenie dla fanów powieści kryminalnych.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Czarna Owca.

KotBorysCzyta

Christi Daugherty „Piękne ciało”

Tytuł oryginalny: A Beautiful Corpse
Tłumaczenie: Anna Krochmal, Robert Kędzierski

Wydawnictwo Czarna Owca
Data premiery: 04.09.2019
Liczba stron: 400
ocena: 8/10