Recenzja Ewy: Ilona Gołębiewska „Zaczekaj na miłość”

zaczekaj na miłość
Obraz Hans Braxmeier z Pixabay

„Zaczekaj na miłość” Ilony Gołębiewskiej to trzecia część sagi „Dwór na Lipowym Wzgórzu”. Pierwszej nie czytałam, druga mnie zauroczyła („Pozwól mi kochać”), a ta mnie po prostu zachwyciła. Główna bohaterka to Klara Horczyńska, która ma wszystko. Jest niespełna trzydziestolatką, a w życiu już wiele osiągnęła. Jest wziętą modelką i ma za sobą pasmo sukcesów w Paryżu. Podróżuje, spełnia się zawodowo i ma coraz więcej okazji do poznawania nowych ludzi. Ma przyjaciółkę, na którą zawsze może liczyć, a do tego jest niezależna finansowo. Czego można chcieć więcej? Niestety nic co piękne nie trwa wiecznie. Jej jedna decyzja sprawia, że człowiek, którego uważała za miłość swojego życia, porzuca ją. Zniechęcona i załamana rzuca wszystko i wraca do Polski. Nie potrafi sobie poradzić z sytuacją, w której się znalazła, bo to ją przerasta i dlatego szuka wsparcia u babci. Aniela Horczyńska zabiera wnuczkę do rodzinnego dworu na Lipowym Wzgórzu i tam pomaga jej poukładać sobie życie na nowo.

To kolejna książka autorstwa Ilony Gołębiewskiej, którą miałam przyjemność przeczytać. Jest to powieść słodka jak miód z lipy, za który serdecznie dziękuję autorce:) „Zaczekaj na miłość” to historia o kobiecie, która musi sobie poradzić sobie z trudami życia codziennego. Bo jak to w życiu bywa, są wzloty i upadki. Nasza bohaterka to silna kobieta, która po upadku postanawia zacząć ułożyć sobie życie na nowo: „Nabrała nowych sił, nie bała się odważnych decyzji, wierzyła w swoją intuicję”.

Bardzo odpowiada mi sposób prowadzenia narracji, który sprawia, że utożsamiamy się z postaciami z książki. Do tego autorka tak prowadzi fabułę, że czytelnik zaczyna wierzyć, że jest nadzieja na lepsze: „Prawdziwe uczucie przychodzi do człowieka we właściwym momencie”.

Czytając książkę co chwilę zaznaczałam jakąś stronę, na której znalazły się zdania, sentencje, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Dawały bardzo dużo do myślenia, podnosiły walory książki, ale również niosły przesłanie na lepsze jutro. Nie jestem ich w stanie zamieścić wszystkich, ale jedną jeszcze muszę:

„Człowiek nigdy nie dowie się, ile ma w sobie odwagi, dopóki nie odrzuci strachu. Zabija on więcej marzeń niż porażka. A od życia otrzymasz tyle, po ile odważysz się sięgnąć. Nie odkładaj tego na później”.

Zdecydowanie godna polecenia!!!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

Ewa

Ilona Gołębiewska „Zaczekaj na miłość”

Cykl: Dom na Lipowym Wzgórzu, tom 3 

Wydawnictwo Muza
Data premiery: 29.01.2020
Liczba stron: 480
ocena: 9,5/10