Zapowiedź: Tara Westover „Uwolniona”

Dziś ważna premiera od Wydawnictwa Czarna Owca – „Uwolniona” Tary Westover. Książka wybrana przez użytkowników #goodreads w 2018 jako najlepsza w kategorii Memoir, pokonując nawet „Becoming” Michelle Obamy. Bill Gates uznał „Uwolnioną” za jedną z 5 najlepszych książek 2018 roku.

Opis wydawcy:
Tara Westover urodziła się w górach Idaho, w rodzinie mormonów. Po raz pierwszy przekroczyła próg szkoły w wieku siedemnastu lat. Publiczna edukacja była jedną z wielu rzeczy, w stosunku do których był sceptyczny jej fanatycznie religijny ojciec. Gdy w domu rodzinnym pojawiła się przemoc, nie było nikogo, kto mógłby zainterweniować. Punktem zwrotnym dla dziewczyny okazał się moment, kiedy jeden z braci dostał się do college’u. Tara postanowiła pójść w jego ślady. Pragnienie wiedzy zmieniło jej życie, zaprowadziło na Harvard i Cambridge.

We wspomnieniach zatytułowanych Uwolniona autorka opowiada historię wręcz magiczną. Tym z nas, dla których edukacja jest czymś oczywistym, trudno nawet sobie wyobrazić, ile poświęceń wymagało od Westover to, co osiągnęła. W inspirujący i wyjątkowy sposób przypomina nam ona, czym jest i czym powinna być dzisiaj edukacja.

Brzmi interesująco, prawda? Już niedługo recenzja na blogu.