Kartka z bujo: marzec 2019

Od dawna zbierałam się, żeby napisać coś w stylu podsumowania, połączonego z zapowiedziami, stosikami i planami czytelniczymi. Żeby jakoś w krótkiej formie dać znać, co u mnie słychać. Dlatego dziś eksperymentalna „kartka z bujo” – bo tam rejestruję moje czytelniczo-blogowe zmagania.

Przeczytane

Recenzje „Vox”, „Okrutnego pragnienia”, „Pisarki”, „Kryminalnych przypadków Matyldy” i „Hakera i dziewczyny” znajdziesz już na blogu. W lutym trafiałam na dobre, chociaż zróżnicowane tematycznie powieści, najlepiej czytało mi się te, przy których mogłam się totalnie zrelaksować i zatopić, bez większego stresu i napięcia, zatracić w wątku romantycznym i próbować odgadnąć tajemnice, czyli „Haker i dziewczyna” oraz „Kryminalne przypadki Matyldy”

Nowe książki

Zapowiedzi na marzec

1. Caroline Mitchell „Milcząca ofiara”, wyd. Zysk i S-ka, premiera 04.03

2. Lucy Worsley „Jane Austen w domu”, wyd. Świat Książki, premiera 13.03

3. Michel Bussi „Czy pamiętasz Anais”, wyd. Świat Książki, premiera 13.03

4. Alex Michaelides „Pacjentka”, wyd. WAB, premiera 13.03

5. Kate Morton „Córka zegarmistrza”, wyd. Albatros, premiera 13.03

6. Michel Frances „Ta druga”, wyd. Albatros, premiera 13.03

7. zbiór opowiadań „Harda Horda”, wyd. SQN, premiera 13.03

8. Mario Escobar „Kołysanka z Auschwitz”, Wydawnictwo Kobiece, premiera 13.03

9. Amo Jones „Tacet a Mortuis”, Wydawnictwo Kobiece, premiera 20.03

Plan czytelniczy

Liczę na to, że trafią do mnie jakieś książki, które wymieniłam wyżej, już dotarła „Milcząca ofiara” (następna w kolejce do czytania). Ale zanim doczekam się kolejnej paczki, na marzec wybrałam „Cokolwiek wybierzesz” (już przeczytane) i „Nasze własne piekło” (teraz czytam).

Na koniec jeszcze dwa ogłoszenia:

1) Jeszcze do 7 kwietnia można zgłaszać prace na II edycję przedwojennego konkursu literackiego „Już nie zapomnisz mnie” – szczegóły znajdziesz na blogu organizatora http://przedwojenny-konkurs.blogspot.com/

2) Znane są już gwiazdy tegorocznej edycji Apostrofu. Międzynarodowego Festiwal Literatury – Tokarczuk, Aleksijewicz, Groff. Informacje o pozostałych autorach, którzy wezmą udział w wydarzeniu, wkrótce znajdziesz na stronie.
Szczegóły:
Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
20-26 maja 2019 roku
Miasta festiwalowe: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice
Organizator: Empik
Partnerzy: Teatr Powszechny w Warszawie, Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Pauza
www.festiwalliteratury.pl
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/400755010501040/