Share Week 2018 – typuję po raz pierwszy

share week 2018Uwielbiam blogosferę! Lubię do śniadania czytać posty z polubionych blogów, zamiast śledzić tysiące wiadomości z negatywnym wydźwiękiem. Lubię z perspektywy wybranych blogerów dowiadywać się, czym  żyje społeczeństwo, lubię poznawać inne punkty widzenia, czerpać inspirację i zapisywać pomysły. Dlatego w tym roku postanowiłam po raz pierwszy wziąć w akcji Share Week organizowanej przez Andrzeja Tucholskiego i zgłosić, a przy okazji opowiedzieć Ci o trzech blogach, które śledzę już od dłuższego czasu, które mnie motywują do działania, przynoszą wartościową wiedzę, które przyjemnie się czyta i które podobają mi się wizualnie. Oczywiście blogów, które śledzę jest o wiele, wiele więcej, wśród nich mnóstwo książkowych, ale dziś zaprezentuje nieco inną tematykę. Oto moje typy na Share Week 2018:

worqshop.pl

Kasia jest niezwykle kreatywną osobą, z dużym poczuciem estetyki, która zaraża optymistycznym podejściem do życia. Przeglądając jej bloga mam ochotę, tak jak ona tworzyć zdjęciowy Project Life czy prowadzić Bullet Journal (tak, to u niej dowiedziałam się o tym dziwnym zeszycie w kropki – o moich początkach z BuJo więcej przeczytasz tutaj). Kasia rozpoczęła w polskiej blogosferze modę na podsumowanie miesiąca w formie Tu i teraz – lubię czytać te lifestylowe posty także na innych blogach. Ostatnio u Kasi często poruszany jest temat przygotowań na przyjście na świat maluszka, który teraz jest szczególnie bliski memu sercu i który zwiększa moją wirtualną sympatię do autorki tego bloga.share week 2018

 

Moja znajomość z blogosferą zaczęła się od śledzenia blogów związanych z byciem fit (czyli jednak nie od blogów książkowych), wśród wielu, które pojawiały się i znikały, niewiele było wartościowych, takich, których przekazom mogłabym zaufać. Teraz ten temat interesuje mnie nieco mniej, ale z zainteresowaniem śledzę dwa wartościowe blogi:

Dr Lifestyle

Monika jest dietetyczką z udokumentowaną wiedzą na ten temat. I ze zdrowym podejściem do odżywania. Porady na temat żywienia przeplata z tematami lifestylowymi. Jej posty zawierają sporą dawkę wiedzy podpartej informacjami na temat źródeł. Dla czytelników udostępnia wiele darmowych materiałów, wśród nich wartościowe jadłospisy. Obala mity, nie boi się poruszać kontrowersyjnych fit-tematów czy opowiadać o własnych „grzeszkach” czy niepowodzeniach. A wszystko to z zachowaniem zdrowego rozsądku i pozytywnym nastawieniem.

share week 2018

Codziennie fit

Drugi w moim zestawieniu blog o tematyce fit. Marta również opowiada o zasadach żywienia, ale w jej blogu cenię przede wszystkim zestawy ćwiczeń, które prezentuje w filmikach. Jest trenerem przygotowania motorycznego, trenerem personalnym, instruktorem fitness i instruktorem lekkiej atletyki, dlatego warto zaufać jej umiejętnościom i razem z nią walczyć o formę. Podziwiam to, w jaki sposób realizuje swoje sportowe marzenia: Marta w ciągu ostatniego roku wydała książkę, nagrała płytę z ćwiczeniami i przeprowadziła treningi w kilku miastach. Emanuje radością, ale nie wstydzi się mówić o swoich słabościach (choć tę tematykę częściej porusza na swoim drugim blogu Marta pisze).

share week 2018

Przy okazji wspomnę o świetnej aplikacji, z której korzystam, aby być na bieżąco z wpisami na blogach, które lubię. Bloglovin’ pozwala śledzić nowe wpisy z blogów, które obserwujesz, bez konieczności szukania, czy na ulubionym blogu pojawiło się coś nowego i bez zbędnych algorytmów, dzięki temu najnowsze wpisy pokazują się na samej górze. Co dla mnie ważne, za pomocą Bloglovin’ mogę śledzić blogi zarówno przez przeglądarkę, jak i aplikację na telefon, które są ze sobą synchronizowane. Platforma pozwala podzielić obserwowane blogi na grupy, daje możliwość polubienia posta czy zapisania go. Z tej opcji korzystam najczęściej, zapisując wartościowe treści i dzieląc je na ustalone przez siebie kategorie. Mój blog również znajdziecie na Bloglovin’ (kliknij tu), zapraszam do obserwowania 🙂

A Ty, które blogi byś mi poleciła?