Bullet Book

bullet bookProwadzenie Bullet Journalu staje się obecnie coraz bardziej modne. Koniec z niedopasowanymi kalendarzami czy oragnizerami, czas wziąć sprawę w swoje ręce i stworzyć system, który najlepiej sprawdzi się u Ciebie.

O moich początkach z bullet journalingiem pisałam w sierpniu – przeczytaj i przekonaj się, że to nie musi być drogie hobby. Jeśli chcesz zacząć działać, wystarczy zwykły zeszyt i długopis. Możesz też skorzystać z gotowego zeszytu wydanego niedawno przez Insignis.

„Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana” Davida Sindena zachwyca dbałością o szczegóły. Gdy tylko wzięłam tę książkę do rąk, rzuciła mi się w oczy piękna, biało-złota okładka z tłoczeniami. To miejsce na organizowanie swojego życia przez 12 miesięcy, pełne pomysłów i praktycznych porad, jak działać. I co ważne, nie musisz czekać na Nowy Rok, możesz zacząć już teraz!

 

Ten zeszyt jest dla Ciebie. Weź ołówek lub długopis i już możesz kreatywnie organizować swoje życie zgodnie ze wskazówkami autora. Będziesz tworzyć listy i odpowiadać na pytania. Wpisywać plany i zadania do wykonania. Będziesz planować swój budżet i trenować nowe nawyki. Zapiszesz wszystkie ważne daty, poćwiczysz odczuwanie wdzięczności i przypomnisz sobie, co sprawia Ci radość. A potem będziesz sprawdzać, co już udało Ci się zrobić.

Przy okazji organizacji i planowania, odwlekając nieco realizację wszystkich zamierzeń lub relaksując się po zrealizowaniu zadań, możesz pobudzić swoją kreatywność. W książce pełno jest wzorów do kolorowania i motywujących cytatów. Upiększaj ją tak, by radość sprawiało Ci sięganie po nią – to jeden ze sposobów by motywować się do regularnej pracy z bullet journalem.

David Sinden „Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana”

„The Little Bullet Book: Be Gorgeously Organized” – tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Wydawnictwo Insignis
Data premiery: 08.11.2017
Liczba stron: 224
ocena: 7/10 (bardzo dobra)

Prowadzisz już swój Bullet Journal? Zainspiruj się ta książką.

Zennor Compton „Twój rok z Bullet Bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie”.

Kolejna propozycja wydawnictwa Insignis to książka, która pozwoli Ci założyć swój pierwszy Bullet Journal. Przedstawiono w niej różne propozycje układów rocznych, miesięcznych, tygodniowych i dziennych. A wiesz, co jest najlepsze? Decyzja, który wybierzesz i jak będzie wyglądał Twój planner zależy tylko i wyłączne od Ciebie! Możesz co miesiąc testować jeden z proponowanych układów, możesz od razu wybrać swój ulubiony, lub na podstawie sugestii autora, możesz stworzyć zupełnie inny, dopasowany do twoich potrzeb. Bo w Bullet Journalingu to Ty ustalasz reguły, pamiętaj!

Twórca pokazuje, jak stosować znaczniki, które  pomogą Ci lepiej zarządzać zadaniami i wydarzeniami. Mam tylko jedną smutną wiadomość – zapisanie ich do nawet najpiękniejszego BuJo nie oznacza, że będą wykonane (sprawdziłam!). Trzeba działać, nie tylko na papierze 😉

Jeśli lubisz planować, zakładam, że lubisz też tworzyć przeróżne listy: przeczytanych książek, seriali do obejrzenia, miejsc do odwiedzenia. Również w tym temacie autor ma dla Ciebie kilka porad. Pomoże zaplanować jadłospis, czy listę rzeczy do spakowania na wakacje. Powie, jak zaplanować czynności, które wykonuje się raz lub kilka razy do roku.

 

A kiedy już ustalisz, w jaki sposób będziesz prowadzić część dotyczącą organizacji, pora na dekoracje! W tej książce znajdziesz podpowiedzi, jak narysować proste kwiatki, wzory czy ramki, które upiększą Twój planner. Twórca zachęca do kreatywności, używania kolorowych długopisów, kredek, zakreślaczy, czy taśm. Pokazuje jak używać różnych czcionek, by wyróżnić napisy. Lubisz takie zabawy na papierze? Korzystaj! Nie lubisz? – nie martw się, przecież Twój Bullet Journal może być czarno-biały, bez ozdób, praktyczny. Chyba już nie muszę przypominać, że to Ty decydujesz.

Twórca wiedział, kim będą odbiorcy jego publikacji, „Twój rok z Bullet Bookiem” zostało starannie wydane, pełne jest kolorów, prostych rysunków i motywacyjnych cytatów, które aż chce się wykorzystać w swoim BuJo. Przejrzenie książki zajmuje może dwie godziny, ale inspiracje z niej zaczerpnięte z pewnością zostaną z Tobą na dłużej.

Zennor Compton „Twój rok z Bullet Bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie””

„The 365 Bullet Guide: How to organize your life creatively, one day at a time” – tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Wydawnictwo Insignis
Data premiery: 08.11.2017
Liczba stron: 256
ocena: 7/10 (bardzo dobra)

To co, Bullet Journal w dłoń i zabieramy się za planowanie!

Za możliwość zrecenzowania książek dziękuję Wydawnictwu Insignis.

bulet book