W listopadzie czytasz za darmo – Czytaj PL

Dziś krótko o świetnej akcji promującej czytelnictwo – Czytaj PL. Trwa od 2 do 30 listopada i organizowana jest już po raz piąty przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformę e-bookową Woblink.com. Ale spokojnie, jeśli jeszcze nie bierzesz udziału, to do masz szansę skorzystać, a ja już szybko przypominam jak.

Dla zachęty – przedstawiam listę dostępnych w tym roku książek:

1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”
2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”
3. Gregory David Roberts „Shantaram”
4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”
5. Anna Kamińska „Wanda”
6. Jakub Małecki „Ślady”
7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”
8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”
9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”
10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”
11. Jon Ronson „#WstydźSię!”
12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”

Instrukcja jest krótka:
1. Pobierz na telefon aplikację Woblink.
2. Za jej pomocą zeskanuj kod widniejący na plakacie (na górze strony).
3. Wybieraj wśród 12 książek biorących udział w akcji.
4. Za jednym razem możesz pobrać do wirtualnej biblioteczki tylko jedną książkę – w wersji ebook lub audiobook, ale jeśli nie przypadnie Ci do gustu, zawsze możesz ją wymienić na inną.
5. Na przeczytanie masz czas do 30 listopada 2017.
Proste, prawda?

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: www.czytajPL.pl

Ja wybrałam dla siebie „Księżniczkę z lodu”, chociaż trochę wstyd mi się przyznawać, że wcześniej nie czytałam tej znanej serii Camillii Läckberg. Po przeczytaniu ponad dwudziestu procent książki już wiem, że zapowiada się interesujący kryminał z ciekawymi bohaterami.

czytaj PLOpis z Lubimy Czytać:

W niewielkiej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji, wśród małej, zamkniętej społeczności, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą – w jednym z domów odkryto zwłoki młodej kobiety. Początkowo wszystko wskazuje na samobójstwo, okazuje się jednak, że Alex została zamordowana. Prywatne śledztwo rozpoczyna Erika Falck – pisarka i przyjaciółka Alex z dzieciństwa, do której dołącza miejscowy policjant Patrik Hedström.

Księżniczka z lodu to doskonałe studium psychologii zbrodni. Jednak książka nie ogranicza się jedynie do intrygi kryminalnej. Jest to także powieść obyczajowa z ciekawie nakreślonymi postaciami i interesującym obrazem szwedzkiej prowincji. To mocna strona powieści, która oprócz Szwecji odniosła wielki sukces także we Francji, gdzie trwają przygotowania do produkcji filmu.

 

A Ty na którą książkę się skusisz? A może już bierzesz udział w akcji?