Premiery i plan czytelniczy na sierpień 2017

Czekałam i nie czekałam na sierpień. Nie lubię, gdy mija lipiec, bo już coraz bliżej jesień. Ale w sierpniu będę mieć dwa tygodnie urlopu i mam nadzieję spędzić go w dużej mierze z książką na słońcu. Sierpniowe lektury zacznę od „Krawcowej z Madrytu”, a potem sięgnę po książki, które przyszły do mnie w lipcu i nie zdążyłam ich jeszcze przeczytać:

  1. Michael Palmer „Siostrzyczki” – od wydawnictwa Replika oraz portalu DużeKa
  2. Claire Douglas „Ktokolwiek widział” – od wydawnictwa W.A.B. oraz portalu DużeKa
  3. Katarzyna Misiołek „Nie podchodź bliżej” – od wydawnictwa Muza
  4. Katherine Webb „Angielka” – od wydawnictwa Insignis oraz portalu DużeKa
  5. Anna Szczęsna „Myśl do przytulania” – od Wydawnictwa Kobiecego oraz portalu DużeKa (recenzja wkrótce)
  6. Cecelia Ahern „Doskonała” – od wydawnictwa Akurat
  7. Wojciech Chmielarz „Zombie” – od wydawnictwa Czarnego oraz portalu DużeKa
  8. Remigiusz Mróz „Czarna Madonna” – prezent ode mnie dla mnie
  9. Magdalena Witkiewicz „Szkoła żon” – prezent ode mnie dla mnie

Kolejność oczywiście do ustalenia. A jeśli przyjdzie do mnie któraś z najciekawszych sierpniowych premier, może zrobię dla niej miejsce w kolejce 🙂
Może znajdziecie tutaj też coś dla siebie:

1. Malin Persson-Giolito „Ruchome piaski”
wydawnictwo: Czarna Owca  | premiera: 02.08.2017

Maja Norberg: Winna czy niewinna? Ofiara czy morderczyni?
Powietrze jest szare i gęste od dymu z pistoletu.
Wszyscy oprócz mnie nie żyją. Ja mam tylko jednego siniaka…
Czy Maja jest zwykłą osiemnastolatką cudem ocalałą z tragedii? Czy może najbardziej znienawidzoną nastolatką w kraju? Jedno jest pewne – każdy zna jej imię. Spędziła dziewięć potwornych miesięcy w więzieniu, czekając na proces, oskarżona o masowe zabójstwo, którego ofiarami byli jej chłopak i najlepsza przyjaciółka, a teraz nadszedł czas, by weszła na salę sądową i opowiedziała swoją historię.

2. Artur Urbanowicz „Grzesznik”
wydawnictwo: GMORK  | premiera: 07.08.2017

Gabriel Amorth, egzorcysta, sporządził klasyfikację pięciu stopni nękania człowieka przez złego ducha: kuszenie, dręczenie, obsesje, nawiedzenie i opętanie. Zapomniał jednak o jeszcze jednym, najgorszym: gdy wszystko to spotyka cię jednocześnie… Marek Suchocki „Suchy”, boss suwalskiego półświatka, dowiaduje się, że jego najgroźniejszy konkurent wychodzi z więzienia. Nie czekając na dalszy rozwój wypadków, wraz ze swoimi wiernymi ludźmi postanawia raz na zawsze stawić mu czoło. Porachunki kończą się tragicznie – Marek spada ze schodów i doznaje silnego wstrząsu mózgu. Kiedy po tygodniowej śpiączce odzyskuje przytomność, okazuje się, że jego grupa została rozbita, a wszystkie pieniądze zarobione przez lata przestępczej działalności zniknęły. Jego przeciwnik, przez swoje brutalne i bezkompromisowe dokonania ochrzczony niegdyś przez media Grzesznikiem, daje się poznać jako genialny, niesamowicie inteligentny psychopata, który nie zna litości. Stawia Suchego przed wyborem – albo ustąpi, albo zostanie mu odebrane wszystko, czym tylko kiedykolwiek się cieszył. Na domiar złego, wkrótce po wypadku ujawniają się nowe, przerażające zdolności Marka…

3. Kerry Lonsdale „Nigdy nie zapomnę”
wydawnictwo: Znak  | premiera: 14.08.2017

Czy pozwolisz miłości odejść? Los wywrócił życie Aimee do góry nogami. W dniu, w którym miała stanąć na wymarzonym ślubnym kobiercu, pochowała miłość swojego życia – Jamesa. Po pogrzebie podeszła do niej tajemnicza kobieta, twierdząc, że ukochany nie umarł. I choć cały świat przekonuje Aimee, że życie musi toczyć się dalej, w jej sercu cały czas tli się nadzieja i niepokój. Nie zdoła zapomnieć o przeszłości, dopóki nie dowie się, czy James żyje.

a

4. Jørn Lier Horst „Felicia zaginęła”
wydawnictwo: Smak Słowa  | premiera: 16.08.2017

Już 1327 osób uznano w Norwegii za zaginione. W Polsce każdego roku ginie 17–20 tysięcy osób. 2 tysiące z nich nigdy nie zostają odnalezione. Za każdym zniknięciem kryje się tajemnica. „Felicia zaginęła”opowiada jedną z takich historii. I choć jest to literacka fikcja, „nieprawdziwe byłoby stwierdzenie, że wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest przypadkowe” –przyznaje sam Horst. W „Felicii…” komisarz William Wisting otwiera dawną sprawę niewyjaśnionego zaginięcia. W tym samym czasie zostaje znalezione ciało anonimowej kobiety.  Dwie sprawy tylko pozornie nic ze sobą nie łączy. Wisting przeczuwa jednak, że to powiązanie istnieje. Najdrobniejsze, błahe szczegóły mogą mieć kluczowe znaczenie dla śledztwa, w którego wir autor wciąga czytelnika.

5. Katarzyna Michalak „Błękitne sny”
wydawnictwo: Znak Literanova  | premiera: 28.08.2017

Leśna Polana to więcej niż dom, to bezpieczna przystań. Tutaj wszystko się zaczęło i tu wszystko się skończy. Jednak droga do ostoi spokoju nie jest prosta. Los nadal doświadcza tych, których kochamy. Majka i Marcin trafiają do szpitala w stanie krytycznym. Z nim jest lepiej, on przeżyje, ale ona… Julia i Patryk zostają obdarowani najcenniejszym skarbem. Jednak ona nie jest gotowa na takie szczęście, zaś on sam przyjąć go nie może… Gabriela i Wiktor mają szansę na stworzenie kochającej się rodziny. Lecz ona potrzebuje czasu, on zaś czekał wystarczająco długo… Błękitne Sny to ostatni tom bestselerowej „Leśnej Trylogii”, opowieści o uczuciach silniejszych niż miłość i przyjaźniach trwalszych niż więzy krwi.

6. Caite Dolan Leah „Martwe listy”
wydawnictwo: Filia  | premiera: 30.08.2017

Ava dowiaduje się z e-maila od matki, że jej siostra bliźniaczka nie żyje. Dziewczyna nie chce w to uwierzyć, ale nie wynika to z żalu czy wyparcia. Cała sprawa po prostu za bardzo wygląda na manipulację Zeldy. Jej kolejny chory plan. Dwa lata temu, po ogromnej zdradzie, jakiej dopuściła się Zelda, Ava wyjechała z domu rodzinnego do Paryża i przyrzekła, że nigdy więcej nie odezwie się do siostry. Teraz jednak dziewczyna musi wrócić do Stanów i odtworzyć rzekomo ostatnie kroki swojej siostry. Wkrótce zaczyna otrzymywać wiadomości, w których siostra zaprasza ją do szaleńczej zabawy w kotka i myszkę. List po liście, wiadomość po wiadomości Ava odkrywa kolejne wskazówki tłumaczące zniknięcie Zeldy i poznaje przerażającą prawdę na temat swojej rodziny.