Podsumowanie miesiąca – styczeń 2017

Pierwszy miesiąc nowego roku już za mną. Miałam okazję, żeby rozpocząć realizację noworocznych postanowień, mam nadzieję, że dalej starczy mi zapału, by robić to, co sobie zaplanowałam. Chociaż najlepiej czuję się, gdy za oknem jest ciepło, w styczniu polubiłam zimowe, zaśnieżone wydanie świata – zwłaszcza na spacerach na wsi.

Jeśli mieszkacie niedaleko Gliwic, polecam odwiedzić „Kolejkowo„. Dzieciom podobały się wszystkie ruchome elementy wystawy. Dorośli zachwycali się dbałością o szczegóły. Miniaturowy rynek w Gliwicach wygląda jak prawdziwy, a na Chebziu pada deszcz!


W styczniu udało mi się przeczytać 7 książek, z czego 3, które miały premiery w tym miesiącu. Ilona Łepkowska w powieści „Pani mnie z kimś pomyliła” obnażyła prawdę o świecie telewizji, robiąc to w przyjemny i zabawny sposób. Kontynuacja „Sedinum” Leszka Hermana, czyli „Latarnia umarłych” okazała się sensacyjną powieścią z wieloma wątkami historycznymi, którą naprawdę warto poznać. „Umierasz i cię nie ma” oraz „Pójdź na sąd boży” to dwie pierwsze części cyklu Mariusza Ziomeckiego o byłym policjancie, który zrezygnował z pracy, by prowadzić z żoną pensjonat, lecz dziwnym trafem często bywa wplątany w sprawy kryminalne. Najnowsza książka Diane Chamberlain „Jak gdybyś tańczyła” to poruszająca opowieść o miłości, kłamstwach i sekretach. „Susza” Jane Harper okazała się bardzo udanym debiutem, choć ten thriller nie mroził krwi w żyłach, to potrafił utrzymać w napięciu. „Szpilki, Paryż i miłość” Pauliny Wnuk-Crepy to lekka powieść obyczajowa o modelce w mieście miłości, zakochanym w Paryżu powinna się podobać.


A co nowego w mojej biblioteczce?
Diane Chamberlain „Jak gdybyś tańczyła” – od portalu DużeKa i wydawnictwa Prószyński i S-ka
Jane Harper „Susza” – od portalu DużeKa i wydawnictwa Czarna Owca
Paulina Wnuk-Crepy „Szpilki, Paryż i miłość” – od portalu DużeKa i wydawnictwa Pascal
Kolekcja Karola Maya: „Przez pustynię „ oraz „Winnetou” (tom 1-3)

Miłego wieczoru!