Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

apostrofKilka dni przed Targami Książek, w Warszawie 16 maja rozpocznie się po raz pierwszy Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury i potrwa do 22 maja. W tym czasie, w ośmiu miastach (Warszawa, Wrocław, Poznań, Katowice, Gdańsk, Kraków, Łódź, Szczecin) odbędzie się ponad 70 okołoliterackich wydarzeń: debat z pisarzami, spotkań autorskich, premier książek. Będzie okazja do spotkania nie tylko z naszymi rodzimymi pisarzami (m.in. Magdalena Witkiewicz, Katarzyna Bonda, Zygmunt Miłoszewski, Jerzy Pilch), ale też zagranicznymi (a wśród nich: Marc Elsberg czy Paullina Simons). Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny, a szczegóły znajdziecie na stronach:

www.festiwalliteratury.pl

https://www.facebook.com/events/912556515532107/

Sprawdźcie co dzieje się niedaleko Was (tutaj możecie) i korzystajcie z okazji (za mnie też, bo zobowiązania nie pozwolą mi uczestniczyć w żadnym ze spotkań 🙁 )

Z Festiwalem związana jest akcja #czytajdalej. Od środy 11 maja na ulicach Warszawy, w klubach, bibliotekach i Empikach można znaleźć fragmenty powieści „Eunuch” Jaume Cabrégo, która tego dnia miała premierę. Żeby przeczytać całą książkę, śledźcie tę stronę – dowiecie się, gdzie można znaleźć kolejne fragmenty. Możecie też włączyć się do akcji, fotografować się z odnalezionymi zdaniami i dodawać hasztag #czytajdalej. Wszystkie zdjęcia pokażą się na stronie akcji i może razem uda się złożyć książkę w całość 😉