Slank.pl

Dziś nie o książkach, a o sporcie.
Słyszeliście o Slank.pl? To portal, który pomaga odnaleźć swój własny sposób na zdrowy tryb życia. W konkursie u Maggie wygrałam roczną kartę klubową (jeszcze raz dziękuję bardzo :*), dlatego mogę korzystać ze wszystkich opcji, jednak nawet bez kupowania karty (która tak naprawdę nie jest droga- 29,99 zł na rok), znajdziecie różne zastosowania tego portalu.
Jedna z możliwości, to kontrolowanie swojego talerza. Dodawanie posiłków, zapisywanie ich, sprawdzanie jakie mają wartości odżywcze- wiem, że można to robić w wielu miejscach w sieci, jednak tu w jednym miejscu możecie tworzyć jadłospis i przy każdym dodawanym produkcie sprawdzić, ile waży porcja. Nie używam wagi do sprawdzania posiłków, dlatego uważam to za bardzo przydatną funkcję, żeby wiedzieć w przybliżeniu ile zjadam.
Po wprowadzeniu posiłków mogę sprawdzić ich statystyki. Średnie i optymalne zapotrzebowanie na białko, tłuszcze, czy węglowodany. Udział owoców i warzyw we wszystkich posiłkach. Ilość „grzeszków”- słodyczy, napojów, przekąsek. Jeśli dane o posiłkach będziecie wprowadzać regularnie, dowiecie się naprawdę dużo o swoim odżywaniu i będziecie dokładnie widzieć, co trzeba zmienić.

Kolejna opcja, to sprawdzanie swoich postępów. Mierzymy się w różnych miejscach, zapisujemy dane i przy kolejnym wymiarze dokładnie widzimy postępy (albo ich brak). Po wpisaniu pomiarów dowiadujemy się jakie jest nasze BMI, WHtR (wskaźnik talia-wzrost, określa ryzyko chorób) czy WHR (wskaźnik talia-biodra, określa typ budowy, stopień otyłości i ryzyko związanych z tym chorób).

Na Slank.pl można także brać udział w zakładach. Dotyczą one ćwiczeń, zdrowego odżywiana, czy walki z niezdrowymi odżywkami. 

Codziennie lub co kilka dni dostaję zaproszenie do jakiegoś zakładu, także jest w czym wybierać. To taka forma wspólnej motywacji do udoskonalania siebie.
I najważniejsza forma motywacji (dostępna tylko dla posiadaczy kart klubowych)- MISJE.
W tym momencie można wybierać spośród 5:
– Zmień siebie i swoje ciało w 30 dni
– Pokochaj bieganie
– Siódme poty dla pięknej sylwetki
– Pożegnanie z tłuszczykiem
– Jędrna pupa i płaski brzuch
W przyszłym miesiącu dojdą kolejne, do końca roku ma ich być 10. 
Na początek wybrałam „Siódme poty dla pięknej sylwetki”. To 15 treningów w 30 dni, a w dni nietreningowe porady dotyczące odżywania czy motywacji. O tej misji szerzej napiszę wkrótce, niestety z powodu choroby przerwałam ją i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu zacznę od początku i tym razem dojdę do końca.

Osoby, które nie posiadają karty, mogą korzystać z treningów video, w bazie znajduje się ponad 1800 filmów, także jest w czym wybierać:)

Jedyne czego mi brakuje, to aplikacja na telefon, która byłaby zsynchronizowana z kontem i pozwalałabym zapisywać posiłki, czy odpowiadać na ankiety w wygodniejszy sposób niż przez przeglądarkę na telefonie.

Znacie ten portal? Korzystacie? Polecam 🙂