Catherine McKenzie – Idealnie dobrani

Czy każdy człowiek ma szansę odnaleźć swoją legendarną drugą połówkę i czy dla każdego z nas przewidziana jest tylko jedna prawdziwa miłość? Chyba każda samotna osoba (a czasem nawet będąca w związku) zadaje sobie to pytanie. Każdy chce kochać i poczuć magię prawdziwej miłości, takiej, o której się czyta książki i jaką się ogląda w filmach.Nie potrafiąc samemu sobie z tym poradzić, ludzie zaczynają szukać pomocy w różnych firmach specjalizujących się kojarzeniem par.

Właśnie na taką firmę przypadkowo wpada Anne Shirley Blythe. Znajome nazwisko? Macie rację, mama głównej bohaterki nazwała ją tak na  wzór Ani z Zielonego Wzgórza. Dodajmy do tego rude włosy i piegi oraz talent pisarski, a poznamy Anne, która całe trzydziestoparoletnie życie czekała na książkową miłość. Niestety jej związki za każdym razem źle się kończyły. Dlatego kiedy znajduje wizytówkę firmy aranżującej małżeństwa, a jej przyjaciółka się zaręcza, Anne postanawia pomóc miłości i skorzystać z usług firmy. Przechodzi pozytywnie testy psychologiczne, firma odnajduje mężczyznę idealnie do niej dopasowanego, Anne płaci dużą kwotę i jedzie na kilkudniową wycieczkę do Meksyku, podczas której ma poznać swojego przyszłego męża i następnego dnia wziąć z nim ślub. Kim okaże się mężczyzna idealnie do niej dobrany? Czy matematyczne algorytmy zastąpią randki i pozwolą w łatwy, choć drogi sposób znaleźć przyjaciela, który zostanie mężem? A co z miłością?

Jeśli lubicie komedie romantyczne, książka na pewno Wam się spodoba. Jest napisana lekkim językiem, szybko się czyta i pozostawia w pozytywnym nastroju.

 

źródło

Catherine McKenzie – Idealnie dobrani
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 376